Musical w Rampie

"I Do! I Do!" - reż. Karolina Szymczyk-Majchrzak - Teatr Rampa

Musical "I do! I do!" jest produkcją Davida Merrica, stworzoną na podstawie sztuki "The Fourposter" Jana de Hartoga

Fabuła obejmowała wątki dotyczące 50. lat wspólnego małżeństwa Agnes i Michaela Snow – pary bohaterów, których życie zostało umiejscowione w konkretnym czasie tj. w latach 1895–1945. Reżyserem i autorem choreografii był Gower Champion. W uroczystej prapremierze, która odbyła się 5 grudnia 1966 roku w 46th Street Theatre na Brodwayu, wystąpili Mary Martin i Robert Preston. W teatrze tym spektakl grany był aż 560 razy. Drugą obsadę stworzyli Carol Lawrence i Gordon MacRae. W wersji wyjazdowej tego musicalu wystąpili Carol Burnett and Rock Hudson, przedstawienie z ich udziałem wyruszyło w ogólnokrajowe turnée.

Adaptacja musicalu napisana przez Gowera Championa dla wytwórni United Artists nie miała niestety kinowej realizacji, na skutek kilku komercyjnych porażek musicali filmowych. Dopiero w 1982 roku spektakl doczekał się telewizyjnej wersji, w której zagrali Lee Remick i Hal Linden.

W 1996 roku offowy Lamb\'s Theater na Broadwayu wznowił musical „I do! I do!”. Do dziś jest on często grany w teatrach USA.

W kwietniu 2009 roku w Wiedniu w Vienna\'s English Theatre odbyła się specjalna premiera w języku angielskim wyreżyserowana przez brytyjskiego reżysera Juliana Woolforda.

Polską wersję musicalu z udziałem Agnieszki Kotulanki i Krzysztofa Wakulińskiego wyreżyserował Wojciech Kępczyński. Prapremiera odbyła się 31 grudnia 1988 roku w Teatrze Współczesnym w Warszawie.

Premiera musicalu w Teatrze Rampa w Warszawie  odbyła się 31 marca 2011

(-)
Materiały Teatru
4 kwietnia 2011

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia