Musicalowa podróż sentymentalna

"Najlepsze z Romy" - reż: Sebastian Gonciarz - Teatr Roma w Warszawie

2 marca premiera spektaklu "Najlepsze z Romy", na scenie przy Nowogrodzkiej będzie można zobaczyć fragmenty wszystkich hitów Teatru Muzycznego "Romy" - od "Crazy for You" po "Upiora w operze".

Już nikt nie ma wątpliwości, że to najlepsza scena musicalowa w Polsce. Dyrektor Wojciech Kępczyński w ciągu zaledwie kilkunastu lat stworzył ją od podstaw, pokonując niechęć i opory wielbicieli działającej tu wcześniej zadłużonej Operetki. Udowodnił, że można prowadzić teatr nowocześnie i przyciągnąć tu tłumy widzów. Roma ma świetny zespół musicalowy. Artyści nie są zatrudniani na etaty, ale biorą udział w castingach do kolejnych produkcji.

Pomysł, aby zebrać fragmenty dawnych spektakli i zaprosić publiczność na "Najlepsze z Romy", urodził się...podczas specjalnego występu teatru w styczniu, w naszej redakcji na 20 lecie "Gazety Stołecznej". Wtedy dyrektor Kępczyński przekonał się, że te ich "stare" hity wciąż cieszą widzów i warto do nich wrócić.

Oczywiście obecna wersja spektaklu "Najlepsze z Romy" jest przygotowana z większym rozmachem, w teatralnych dekoracjach. Zobaczymy fragmenty z "Crazy for You", "Miss Saigon", "Grease", "Tańca wampirów", "Upiora w operze". Będzie też zapowiedź, przedpremierowe wykonanie piosenek z "Les Miserables" - musicalu, który w repertuarze pojawi się we wrześniu. W programie znajdą się również fragmenty z dwóch polskich musicali familijnych: "Piotruś Pan" i "Akademia Pana Kleksa".

Spektakle "Najlepsze z Romy" można będzie zobaczyć dziś i jutro oraz 9, 10, 16 i 30 marca o godz. 19. Reżyseria - Sebastian Gonciarz, opieka artystyczna - Wojciech Kępczyński, wystąpią m.in.: Izabela Bujniewicz, Daria Druzgała, Edyta Krzemień, Malwina Kusior, Paulina Janczak, Kaja Mianowana, Agnieszka Mrozińska, Ewa Wlazłowska, Damian Aleksander, Jan Bzdawka, Wojciech Paszkowski, Paweł Podgórski, Robert Rozmus, Marcin Wortmann. Choreografia - Paulina Andrzejewska, Agnieszka Brańska, Iwona Runowska, Jacek Badurek. Kostiumy i scenografia - Anna Waś.

dow
Gazeta Wyborcza Stołeczna
2 marca 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...