Musicalowy weekend w Operze Śląskiej

"My Fair Lady" - reż. Robert Talarczyk - Opera Śląska w Bytomiu

W najbliższy weekend Opera Śląskia w Bytomiu zaprasza na prawdziwą ucztę dla miłośników musicalu. 24 i 25 maja zaprezentuje najnowszą realizację sceniczną bytomskiego Teatru – musical "My fair lady", którego premiera odbyła się 11 maja br. Musical Fredericka Loewe’go uznawany jest za jedno z największych dzieł muzycznych w swoim gatunku, a piosenki takie jak walc Elizy – „Ach tańczyć całą noc” czy „Na ulicy tej znanej mi od lat” i „Jeden szczęścia łut”, na trwałe weszły na listę przebojów wszech czasów.

Spektakl "My fair lady" powstał w reżyserii Roberta Talarczyka, pod kierownictwem muzycznym Andrzeja Knapa i z choreografią Jakuba Lewandowskiego. Autorami scenografii są Marcel Sławiński i Katarzyna Sobańska, kostiumów - Ilona Binarsch. W bytomskiej realizacji można ponadto usłyszeć całkowicie nowe tłumaczenie libretta i tekstów piosenek autorstwa Tomasza Domagały (przekład musicalu F. Loewego i A. J. Lernera, to jego debiut w dziedzinie translatoryki) w specjalnym opracowaniu tekstu Roberta Talarczyka.

Ekscentryczny językoznawca, prof. Higgins, zakłada się z przyjacielem – pułkownikiem Pickeringiem, że przemieni uliczną kwiaciarkę w damę z wyższych sfer. Obiektem eksperymentu staje się nieokrzesana Eliza Doolittle... Profesor dokonuje prawdziwego cudu (okupionego ciężką pracą i żmudną nauką jego wychowanki), Eliza pojawia się na balu w ambasadzie, budząc powszechny zachwyt i podziw...

Obsada w dniach 24 i 25. 05. 2013 r.*

Eliza Doolittle – Urszula Piwnicka / Anna Nooworzyn 
Profesor Henry Higgins – Cezary Biesiadecki / Artur Święs
Pułkownik Pickering – Feliks Widera
Alfred P. Doolittle, śmieciarz – Tomasz Lorek / Bogdan Kurowski
Pani Pearce, gospodyni Higginsa – Aleksandra Stokłosa
Pani Higgins – Joanna Ksiuczyk-Jędrusik 
Fredd Eynsford-Hill – Kamil Zdebel 
Pani Eynsford, jego matka – Renata Dobosz
Zoltan Karpathy – Juliusz Ursyn - Niemcewicz / Tomasz Urbaniak
Jamie – Bogdan Desoń / Włodzimierz Skalski
Harry – Zbigniew Wunsch / Juliusz Ursyn-Niemcewicz
Pani Hopkins – Grażyna Bollin
Pani Kinshop – Ewa Pytel-Polak 
George – Janusz Wenz

Chór, balet i orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją Mieczysława Ungera

Z kolei w niedzielę 26 maja na bytomskiej scenie zaprezentowany zstanie inscenizowany koncert z okazji Dnia Matki - „Przeboje musicalowe – znane i lubiane – od Johanna Straussa do Andrew Lloyd Webbera". W koncercie, w reżyserii Jarosława Świtały, usłyszymy najpiękniejsze arie oraz duety operetkowe i musicalowe, znane i lubiane przeboje, a wśród nich m. in.: utwory z „Carewicza", „My Fair Lady", „West Side Story", „Wesołej Wdówki", „Krainy uśmiechu" i „Człowieka z La Manchy", w wykonaniu solistów: Renaty Dobosz, Leokadii Duży, Joanny Kściuczyk-Jędrusik, Macieja Komandery, Bogdana Kurowskiego, Juliusza Ursyna-Niemcewicza, Włodzimierza Skalskiego, Tomasza Urbaniaka, chóru, baletu i orkiestry Opery Śląskiej pod dyrekcją Krzysztofa Dziewięckiego.

Ceny biletów: 40 – 60 zł

Informacje i rezerwacje miejsc: Kasa biletowa Opery Śląskiej: tel. 32/39 66 815; 39 66 877; Dział Imprez i Reklamy Opery Śląskiej: tel. 32/39 66 808; 39 66 853; 281 84 39; opera@opera-slaska.pl;
Bilety on-line: www.opera-slaska.pl;

(-)
Materiał Teatru
23 maja 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia