Muzyczna "Elektrownia Dźwięku"

4. Przyjaciele Teatru Nowego wychodzą na ulice

23 sierpnia o godz. 21.30, w ramach festiwalu Przyjaciele Nowego Wychodzą na Ulice, w podwórku kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 17, Małe Instrumenty zaprezentują spektakl muzyczny "Elektrownia Dźwięku"

Spektakl przygotowany w ramach konkursu nurtu OFF 29. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, na którym zdobył Grand Prix. Dźwiękowa opowieść o fikcyjnych sposobach przetwarzania dźwięku w światło. Instrumenty użyte do tego celu współpracują w muzyce i na scenie z dźwięko-świetlnymi maszynami przygotowanymi przez zespół specjalnie na potrzeby spektaklu. Całość, osnuta w iluzoryczną fabułę pracy tytułowej Elektrowni Dźwięku jest odważnym połączeniem pracy mechanizmów dźwiękowych z kompozycjami charakterystycznymi dla maszynowej rzeczywistości wyimaginowanej fabryki światła.

Małe Instrumenty zostały założone przez Pawła Romańczuka w 2006 roku - kolejno dołączyli: Marcin Ożóg, Maciek Markowski, Tomasz Orszulak, Jędrek Kuziela i Maciek Bączyk. Grupa w pełnym składzie zadebiutowała na Festiwalu Filmowym Era Nowe Horyzonty 2007.

Małe Instrumenty to grupa artystyczna koncentrująca się na poszukiwaniach dźwiękowych. Instrumentarium określające zakres tych brzmieniowych eksperymentów to wciąż poszerzająca się grupa profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki. W ten sposób konstruowana muzyka eksponuje niepowtarzalny charakter barw, czasem piękny i kunsztowny, czasem zaskakujący i odkrywczy, a czasem ujawnia ułomności brzmienia i cieszy ograniczeniami. To oznacza, ze zespół zawsze staje przed koniecznością poszukiwania nowych rozwiązań.

Na zakończenie festiwalu 30.08.2011 o godzinie 19.00, w Małej Sali Teatru Nowego im. K. Dejmka, Teatr Identyczny zaprezentuje spektakl "Niedorodzona".

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Szczegółowe informacje na temat festiwalu i spektakli: www.nowy.pl

(-)
Materiały Teatru
17 sierpnia 2011

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia