Muzyczna lekcja języka angielskiego

Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku

Szkolne wyjście do filharmonii absolutnie nie jest żadną fanaberią, wręcz przeciwnie - wzbogaca i urozmaica pracę dydaktyczną - mówi Roberto Skolmowski, dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej

- Chcemy przekonać o tym dyrektorów i nauczycieli szkół, dlatego proponujemy uczniom muzyczne zajęcia z native speakerem, czyli połączenie lekcji historii muzyki z nauką języka - dodaje Roberto Skolmowski.

Taka okazja nadarzy się już w piątek w filharmonii. Uczniowie klas językowych spotkają się z jednym z najlepszych światowych pianistów, Amerykaninem Kevinnem Kennerem. W 1980 roku otrzymał on wyróżnienie jako najbardziej obiecujący talent w X Międzynarodowym Konkursie Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Dziesięć lat później w tym konkursie zajął drugie miejsce, zdobył nagrodę publiczności oraz nagrodę za najlepsze wykonanie poloneza.

Uczniowie z całego regionu, którzy niezbyt często mają okazję na żywo słuchać muzyki klasycznej na najwyższym poziomie, mogą skorzystać z niecodziennej okazji i wejść na próbę generalną. Próby takie odbywają się zawsze w piątki o godz. 10. Co ważne, wstęp na nie jest bezpłatny i otwarty dla każdego.

Wcześniej należy zapowiedzieć swoją wizytę mailem na adres: bozena.poskrobko@oifp.eu oraz iwona.matosek@oifp.eu lub telefonicznie na nr 85 732 23 31 wew. 16 lub 85 732 05 66.

(ak)
Kurier Poranny
29 września 2011

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...