Muzyczna opowieść o Warszawie

"Wodewil warszawski" - reż Stanisław Dembski - Teatr Pijana Sypialnia

Na scenie piętnastu aktorów i ośmioosobowy zespół muzyczny. Kilkanaście starych warszawskich piosenek w roztańczonym widowisku. Już 27 października w 1500m2 do wynajęcia - "Wodewil Warszawski" w wykonaniu zwariowanego Teatru Pijana Sypialnia, który w rankingu krytyków miesięcznika "Teatr" został wyróżniony w kategorii off w sezonie 2012/2013.

"Wodewil Warszawski" Teatru Pijana Sypialnia, to muzyczna opowieść o Warszawie przedwojennej i współczesnej. Staszek Dembski, reżyser: Chcemy opowiedzieć, o tym, jak my widzimy to miasto. Co nas w nim fascynuje i denerwuje. Scenariusz spektaklu został skonstruowany w oparciu o komiczną operetkę Feliksa Szobera "Podróż po Warszawie". Jednak sporą jego część stanowią teksty własne. Historyjka o dziewczynach, które przyjeżdżają do stolicy w celu znalezienia dla siebie bogatych mężów jest tylko pretekstem do pokazania, jak Warszawa zmienia się i wciąga każdego dnia. Pojawią się przedwojenne szlagiery takie jak "Andzia", ale także mniej znane utwory rozbrzmiewające niegdyś wśród warszawskich podwórek.

Wodewil to forma, która zawsze przedstawiała wydarzenia bardzo aktualne. Tak będzie również w widowisku Pijanej Sypialni. Kto z osób publicznych, celebrytów pojawi się w spektaklu? W finale sceną zawładną Gaga Esler, Joanna Dark - Roomowska i.. Hania Walczyk. Staszek Dembski, reżyser: Chcemy spojrzeć na Warszawę z lekkim przymrużeniem oka. Humor zawsze wysadza w powietrze napięcia między ludźmi. Podczas prób do naszego spektaklu ludzie zatrzymują się i słuchają piosenek dobiegających z otwartych okien sali, gdzie pracujemy. Nawet dzieci z wielką uwagą obserwują, jak aktorzy tańczą polkę. Wierzymy, że magia ukryta w nutach i tekstach, które odkopaliśmy, zaczaruje naszych widzów równie mocno, jak nas.

Teatr Pijana Sypialnia, to grupa młodych aktorów, którzy artystycznych inspiracji szukają w muzyce i literaturze, do których dzisiaj już się nie zagląda. Staszek Dembski: Pamiętajcie o haśle, które towarzyszy naszym występom: Nie przychodźcie w ciasnych garniturach. Lepiej weźcie dobry humor.

(-)
Materiał Teatru
19 października 2013

Książka tygodnia

Trailer tygodnia