Muzyczna uczta

"Marienbad" - reż. Maciej Wojtyszko - Teatr Żydowski

27, 28 i 29 września Teatr Żydowski w Warszawie zaprasza na spektakl muzyczny „Marienbad". Podczas X edycji Festiwalu Singera liczba chętnych do jego obejrzenia dwukrotnie przekraczała pojemność widowni, ale tym razem spektakl wystawiany jest przez cały weekend.

„Marienbad" to śpiewane kompozycje Jerzego Derfla na podstawie powieści Szolema Alejchema. Panie wyjeżdżają do uzdrowiska, żeby się „poprawić", a panowie aby „ubyć". Jednocześnie religijne żony, które znalazły się w europejskim kurorcie, błyskawicznie stają się nowoczesne. Mężowie natomiast robią wszystko, by uchodzić za pozbawionych zobowiązań kawalerów. Każdy stara się wypaść jak najlepiej wśród innych uczestników uzdrowiska. Wszystko to pokazane z dobrotliwym humorem, wielką przenikliwością i talentem w dostrzeganiu detali.

Pełna wdzięku proza Szolema Alejchema zaadaptowana na przedstawienie muzyczne to wybitna pozycja i niezwykle oryginalna. Przedstawienie o miłości, tęsknocie oraz wiecznie niespełnionych pragnieniach. „Marienbad czyli qui pro quo między dwoma miastami w listach i telegramach” to śpiewane kompozycje Jerzego Derfla.

Panie wyjeżdżają do uzdrowiska, żeby się poprawić, a panowie aby ubyć. Jednocześnie religijne żony, które znalazły się w europejskim kurorcie, błyskawicznie stają się nowoczesne. Mężowie natomiast robią wszystko, by uchodzić za pozbawionych zobowiązań kawalerów. Każdy stara się wypaść jak najlepiej wśród innych uczestników uzdrowiska.

Portret świata zamożnych Żydów z warszawskich Nalewek, pokazany z dobrotliwym humorem, wielką przenikliwością i talentem w dostrzeganiu detali.

Terminy: 27.09. g.19.00, 28.09. g.19.00, 29.09. g.18.00

Czas trwania: 2h 20 min (z przerwą)

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=LLRjWpn34o4

Strona spektaklu: http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/marienbad

Rezerwacja biletów pod numerem (+48 22) 850 56 56 i bow@teatr-zydowski.art.pl

(-)
Materiał Teatru
24 września 2013

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia