Muzyczne premiery w Korezie

"Jestem w niebie, czyli Maria Meyer śpiewa" oraz "Autsajder"

24 i 26 października w Teatrze Korez odbędą się dwie gościnne premiery - recitalu "Jestem w niebie czyli Maria Meyer śpiewa" Teatru Ma Scala oraz spektaklu Teatru Inspiracji - "Autsajder" w reż. Roberta Talarczyka.

Jestem w niebie gdy śpiewa Maria Meyer (na zdjęciu). Ta wybitna aktorka Teatru Rozrywki, obdarzona niezwykłym głosem i osobowością sceniczną, o śpiewaniu wie wszystko i wszystko potrafi. Gdyby urodziła się w Stanach mielibyśmy drugą Lizę Minnelli czy Judy Garland a z takim nazwiskiem Metro-Goldwyn-Mayer. Maria Meyer. Dziś sięga po największe przeboje amerykańskie złotych lat jazzu. Pisane jakby specjalnie dla niej. A na scenie wybitny pianista, Adam Snopek i zespół muzyczny pod jego dyrekcją. Należy to zobaczyć. Należy tego wysłuchać. Bo warto. (Mirosław Neinert)

PS. Bardzo ważne jest, że te porywające przeboje swingowe Maria Meyer śpiewa po polsku. Do perfekcyjnych tłumaczeń Wojciecha Młynarskiego i Romana Kołakowskiego dodała świetne, z wyczuciem muzycznym i dowcipnie napisane teksty Janusza Krucińskiego. Gdyby Janusz Kruciński urodził się w Stanach, mielibyśmy drugiego Leonarda Cohena

"Jestem w niebie czyli Maria Meyer śpiewa"

(Największe standardy jazzowe lat 30-tych)

Teatr Ma Scala

oraz zespół muzyczny pod dyrekcją Adama Snopka

Premiera!

24 października o godz. 19:00

25 października o godz. 18:00

w Teatrze Korez

www.korez.art.pl

"Autsajder" to spektakl z piosenkami zespołu Dżem. Opowiada historię czterech mężczyzn, jednakże czynnikiem sprawczym w tym świecie jest kobieta. Kobieta matka, kobieta żona, kobieta siostra, kobieta kochanka...

Chcemy w niebanalny sposób, za pomocą piosenek oraz ruchu scenicznego i choreografii, opowiedzieć o ludzkich uczuciach i traumach. Nowe, ciekawe i nowoczesne aranżacje pomogą wytworzyć wewnętrzny świat naszych bohaterów. Znakomite teksty piosenek Dżemu są doskonałym powodem szukania i odkrywania tego co nas cieszy i boli, a przede wszystkim tego co nami powoduje. Każdy z nas jest przecież w jakimś sensie tym tytułowym Autsajderem, ale czy to źle?

"Sprawcami" tego przedsięwzięcia są m.in. Tomasz Lorek, Kuba Abrahamowicz i Grażyna Lorek współzałożyciele Stowarzyszenia "Teatr Inspiracji". Celem "Teatru Inspiracji" jest inspirowanie ludzi, napełnianie ich wiarą w to, że we współczesnym świecie sztuka może być ciekawym, nietuzinkowym i bardzo intymnym źródłem przekazu różnych treści i różnych wartości. Pozytywnych wartości! Mamy głowy nabite pomysłami. Chcemy je realizować w grupie przyjaciół, których łączy teatr, choć nie tylko projekty teatralne chodzą nam po głowach. Jedno jest pewne, że wszystko co pragniemy robić, chcemy robić profesjonalnie i na wysokim poziomie artystycznym.

Zapraszamy na nasza stronę www.teatrinspiracji.pl

(-)
Materiał Teatru
24 października 2013

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia