Na dużym ekranie, czyli kino w teatrze

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza

Ostatni letni seans, muzyka poważna z przymrużeniem oka i trudne życie emigranta, czyli najbliższy tydzień w Teatrze Muzycznym!
18 września odbędzie się ostatni już, bonusowy, seans starych filmów.

Na dużym ekranie, czyli kino w teatrze

18 września czeka nas ostatni już, bonusowy, seans starych filmów. W czwartek o godzinie 21:00 pokażemy „Co mój mąż robi w nocy", komedię z 1934 roku w reżyserii dobrze znanego kinomaniakom Michała Waszyńskiego. Na ekranie plejada takich gwiazd jak Tola Mankiewiczówna, Maria Gorczyńska i Michał Znicz. Roman Tarski boryka się z problemami finansowymi, którymi nie chce martwić swojej żony, Stefy. Przyzwyczajona do luksusu kobieta nie liczy się z wydawanymi pieniędzmi. Co Tarski robi w nocy by ratować rodzinny budżet?

Wstęp wolny.

Koncert „Poważni NiePoważni" – klasyka na wesoło

W piątek 19 września Poważni NiePoważni udowodnią, że muzyka klasyczna ma w sobie niezwykły rozrywkowy potencjał. Liczne zmiany kostiumów i żarty sytuacyjne to tylko niektóre z atrakcji, które już w najbliższy piątek na scenie Pałacu Dąmbskich.

Zapraszamy na wyjątkowy koncert muzyki poważnej w zabawnej, lekkiej aranżacji. Program artystyczny tworzy spójną całość, jednak każdy utwór jest przedstawiony w wyjątkowy sposób. Każde dzieło zaopatrzone jest zabawnym komentarzem, każdej arii towarzyszą odmienne emocje. Arie wykonywane są z akompaniamentem na żywo. Nie sposób się nudzić.

Występują:

Anna Łęcka – sopran koloraturowy

Karol Bartosiński – kontratenor

Marcin Łęcki – fortepian

Data występu: 19.09.2014 godz. 19:00 (Toruń, Pałac Dąmbskich, ul. Żeglarska 8)

Czas trwania: ok. 85 min.

Ceny biletów: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł

Spektakl muzyczny Siostry Parry

Kolejne spotkanie z żydowskimi siostrami Pegelman, które próbują swych sił w Ameryce. Czy życie w Nowym Jorku jest łatwiejsze niż małym galicyjskim miasteczku? Premierowa produkcja Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego przedstawia historię dwóch żydowskich sióstr Pegelman, które wiedzione marzeniami o lepszym życiu, wyruszyły z małego galicyjskiego miasteczka wprost do Nowego Jorku. W Ameryce siostry szybko przekonują się, że życie na emigracji nie należy do łatwych. Jazzująco–swingująca muzyczna opowieść o marzeniach, miłości, przyjaźni i tęsknocie. Świetna oprawa muzyczna (m.in. tradycyjne pieśni żydowskie i numery musicalowe, śpiewane w języku polskim, jidysz, angielskim i niemieckim) i doskonała gra aktorska to prawie dwugodzinne spotkanie z musicalem!

Spektakle: 21.09.2014 godz. 19:00 (Toruń, Pałac Dąmbskich, ul. Żeglarska 8)

22.09.2014 godz. 19:00 (Toruń, Pałac Dąmbskich, ul. Żeglarska 8)

Czas trwania: 120 min. (z 15 min. przerwą)

Ceny biletów: normalny 45 zł, ulgowy 35 zł

(-)
Materiał Teatru
18 września 2014

Książka tygodnia

Ksiuty z Melpomeną
vis-a-vis
Stefan Wiechecki

Trailer tygodnia