Na ferie do teatru

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zaprasza w zimowe ferie turystów spoza Małopolsk

Wszystkich spędzających ferie zimowe w Krakowie i okolicach zapraszamy do zaplanowania w trakcie wypoczynku wizyty w Teatrze im. Juliusza Słowackiego – jednym z najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych teatrów w kraju.

Wszyscy turyści i miłośnicy kultury spoza Małopolski, którzy zechcą nas odwiedzić w ferie zimowe mogą już teraz zarezerwować bilety na wybrane spektakle grane w dniach 1 - 15 lutego w promocyjnej cenie 20 zł. Bliższe informacje pod numerem 12 42 44 525 lub 12 42 44 528.

W te ferie spędź niezapomniane chwile z najbliższymi, podziwiając znakomitych krakowskich artystów w trzech głośnych spektaklach:

„Kochanek" - Misternie skonstruowany, pełen erotycznego napięcia spektakl, w którym będące w kryzysie małżeństwo wikła się w niebezpieczną grę w zdradę, krok po kroku przekraczając kolejne granice i gubiąc się labiryncie prawdy i fikcji. Na scenie wybitny duet: Dominika Bednarczyk i Grzegorz Mielczarek. Autor sztuki – noblista Harold Pinter, dokonuje w swoim dziele bezwzględnej wiwisekcji rozpadu relacji międzyludzkich. Spektakl dla widzów dorosłych.
Scena Miniatura - 4 i 5 lutego, godz. 19.00.

„Bracia Dalcz i S-ka" - pełen wigoru musical w stylu retro, adaptujący powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Budzący podziw rozmach inscenizacyjny, chwytliwe piosenki i muzyka na żywo oraz pełna zwrotów akcji intryga, w której tytułowi bracia Paweł i Krzysztof Dalcz (Radosław Krzyżowski i Agnieszka Judycka/Renia Gosławska) toczą nieczystą walkę o władzę w rodzinnej firmie. To nie tylko dostarczająca rozrywki opowieść o pułapce kapitalizmu, ale także wzruszająca historia miłosnego trójkąta.
Duża Scena - 5, 6 i 7 lutego, godz. 18.30.

„Karnawał, czyli pierwsza żona Adama" - ostatnia sztuka Sławomira Mrożka - jednego z najwybitniejszych polskich twórców XX i XXI wieku. Przypowieść o kryzysie tożsamości artysty i człowieka w ogóle, w mistrzowski sposób wpleciona w chwilami gorzkie, chwilami humorystyczne przedstawienie groteskowego balu karnawałowego. Huczna impreza, na przekór konwencjom zorganizowana zostaje... w upalnym czerwcu, a gospodarzem jest... Szatan Obrazoburski. Listę gości wypełniają symboliczne postaci: Prometeusz, Goethe, Biskup, biblijna para – Ewa i Adam oraz jego tytułowa pierwsza żona – Lilith, znana z hebrajskich legend prekursorka postaci Femme Fatale.
Duża Scena - 13 lutego, godz. 19.00 i 15 lutego, godz. 17.00.

 

(-)
Materiał Teatru
31 stycznia 2015

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...