Na pierwszy ogień - Waits

"Innocent when You Dream" - chor. Elwira Pio - Teatr Tańca Zawirowania

"Taniec w Polskim" - tytuł tego cyklu w zasadzie mówi wszystko. Ale warto dodać, że skoro w Warszawie mamy tylko kilka regularnych prezentacji tanecznych - jak warsztaty i pokazy Laboratorium Improwizacji czy Spotkania z Teatrem Tańca - to każdą nową inicjatywę tego typu trzeba głośno pochwalić

Szczególnie jeśli powstanie cyklu ratuje zespół, a tak jest w tym przypadku – Teatr Tańca Zawirowania przeżywa ciężkie chwile w związku z trudnościami w organizacji regularnych prezentacji w Starej Prochoffni.

W nowym cyklu spektakle będą się odbywać raz na dwa miesiące. Na początek widzowie obejrzą „Innocent when you dream” do muzyki Toma Waitsa. Historia czwórki nieudaczników topiących swe żale w alkoholu w jakimś podłym barze hipnotyzuje swoim klimatem.

Kolejne spotkanie przyniesie fabularny spektakl „Po godzinach” (20.03, godz. 19) opowiadający o młodych yuppies goniących za karierą. W maju Zawirowania zapraszają na sztukę „Fuera de campo” przygotowaną przez hiszpańskiego choreografa Daniela Abreu (22.05, godz. 19), która w ub.r. grana była m.in. w Madrycie, Kownie i Jerozolimie.

Wszystkie choreografie wystawiane są na Scenie Kameralnej.

Sandra Wilk
Rzeczpospolita
31 stycznia 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...