Na początek Kowalewski i Lipińska

"Napis" - 14. Oblicza Teatru

"Napis" Teatru Współczesnego z Warszawy rozpocznie XIV Festiwal “Oblicza Teatru" w Polkowicach

Już 26 lutego ruszają „Oblicza Teatru” - Polkowickie Dni Teatru - najważniejszy festiwal teatralny Zagłębia Miedziowego. Wprawdzie pierwszy festiwalowy spektakl już się odbył - było to przedstawienie dla dzieci pt. „Złota Kaczka” Wrocławskiego Teatru dla Dzieci - ale „Napis” w reż. Macieja Englerta, z udziałem m.in. Marty Lipińskiej, Agnieszki Pilaszewskiej, Krzysztofa Kowalewskiego, Leona Charewicza, Janusza Michałowskiego, będzie pierwszym wydarzeniem w ramach Nurtu Głównego tegorocznych „Oblicz Teatru”. Spektakl wystawiony zostanie w Auli Zespołu Szkół, która zastępuje Polkowicom teatralny budynek i profesjonalną scenę. 

“Napis” to komedia z drugim dnem. Przedstawia historię, która mogłaby się wydarzyć na niejednym polskim osiedlu, w niejednym polskim bloku. Pewnego dnia w windzie budynku zamieszkałego przez przeciętnych obywateli Europy pojawia się napis, szkalujący jednego z lokatorów. Jak zareagują na to wydarzenie mieszkańcy bloku? Będą szukać wandala, współczuć ofierze tego incydentu, czy też zwrócą się przeciw niemu, dopatrując się prawdy w obraźliwym napisie? Spektakl bawi dowcipnym, błyskotliwym dialogiem i świetnym aktorstwem, ale w miarę rozwoju akcji, śmiech na widowni zaczyna zamierać, bo mieszkańcy bloku odkrywają swe prawdziwe oblicza, w których zbyt często znajdujemy własne odbicie.

Jak zdradza Dyrektor Polkowickiego Centrum Animacji, pomysłodawca Festiwalu, Andrzej Wierdak, “Napis” był spektaklem, na który najszybciej zniknęły bilety. Nie znaczy to jednak, że kto nie zdążył kupić biletu, przedstawienia nie zobaczy. Tuż przed spektaklem w naszej kasie w Auli będziemy jeszcze sprzedawać bilety. Będą to może miejsca mniej wygodne, ale ktoś, komu zależy na obejrzeniu spektaklu, na pewno będzie miał taką szansę – zachęca Andrzej Wierdak.

(-)
Materiały Organizatora
25 lutego 2012

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia