Na początek prapremiera

4. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci

28 maja rozpocznie się tygodniowe święto sztuk performatywnych dla młodych widzów i ich opiekunów.

Tegoroczna, 4. edycja Przeglądu ma charakter wyjątkowy, otwiera bowiem uroczyste obchody 70-lecia Wrocławskiego Teatru Lalek, została także włączona do oficjalnego programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

70 wydarzeń kulturalnych
25 spektakli teatralnych z kraju i zagranicy
40 interdyscyplinarnych bezpłatnych warsztatów w Ogrodzie Sztuk

Trwający przez tydzień festiwal rozpocznie się – już tradycyjnie – prapremierą. W tym roku będzie to spektakl „Yemaya – Królowa Mórz" na podstawie sztuki Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w reżyserii Martyny Majewskiej. Napisany na zamówienie teatru, utrzymany w baśniowej poetyce tekst opowiada o małym Omarze, który próbuje uciec ze swojego ogarniętego wojną kraju i przepłynąć łódką morze. Celem tej podróży i obiektem marzeń chłopca jest lepszy świat – nowa Ziemia Obiecana, bezpieczna i przyjazna obcym.

W tym roku, jak i w latach ubiegłych, duża część zaproszonych na festiwal produkcji to spektakle oparte na nowych polskich sztukach. Aż trzy przedstawienia są prapremierami dramatów Maliny Prześlugi, w programie pojawią się ponadto sztuki Marty Guśniowskiej i Joanny Gerigk w reżyserii autorek. Nowością jest obecność w programie Przeglądu twórców znanych dorosłej publiczności, debiutujących w teatrze dla dzieci: Remigiusza Brzyka, Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk czy Tomasza Karolaka.

(-)
Materiał organizatora
2 czerwca 2016

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia