Na początek wakacji - lekcja wściekania się

Warsztaty dla młodzieży - Teatr im. Mickiwicza w Częstochowie

W Teatrze im. Mickiwicza trwają wakacyjne warsztaty teatralne dla młodzieży

Koleżanki i koledzy siedzieli jak trusie, a przed nimi wściekła dziewczyna ciskała sweterkiem o podłogę. Zamierzała iść na koncert zespołu Pink Floyd, ale pracodawca - wredny jak macocha Kopciuszka - nie puścił jej i w dodatku kazał szorować podłogę.

Atakowi furii nastolatki przyglądał się z aprobatą Bartosz Kopeć, aktor częstochowskiego teatru - bo wszystko to było zadaniem, jakie dostała jedna z uczestniczek warsztatów teatralnych.

Warsztaty przeznaczone są dla osób zainteresowanych sztuką, rozpoczęły się w weekend, potrwają pięć dni, a ich organizatorem jest Teatr im. Mickiewicza. Młodzież z Częstochowy i regionu uczestniczy m.in. w zajęciach z elementarnych zadań aktorskich.

Równie ciekawie zaczęły się zajęcia taneczne, gry i zabawy ruchowe organizowane w klubie Politechnik przez szkołę fitness Zona Fit. Jeszcze nie było na nich tłoku, bo wakacje dopiero się zaczęły i dzieciaki chcą się nacieszyć swobodą, ale z czasem uczestników zabaw na pewno przybędzie. Nie wszyscy przecież mogą pochwalić się wyjazdowymi planami.

Zuzanna Suliga
Gazeta Wyborcza
29 czerwca 2010

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia