Na początek wakacji podróż w świat teatru

Warsztaty teatralne w Częstochowie

Częstochowska scena proponuje na końcówkę czerwca warsztaty teatralne. Zajęcia kieruje do młodzieży i po raz pierwszy do dzieci.

Warsztaty mają wieloletnią tradycję.

- Niektórzy już w maju zaczynają się o nie dopytywać - mówi Ewa Oleś, kierowniczka literacka Teatru im. Mickiewicza. - Kilkoro uczestników naszych zajęć w przeszłości dziś jest już studentami szkół aktorskich. M.in.: Daniel Dobosz studiuje w Krakowie, Martyna Kowalik w Warszawie, Karolina Zajdel jest na lalkarstwie we Wrocławiu. To przykłady, które działają na wyobraźnię.
Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży w wieku 15-19 lat. Prowadzone będą w dwóch grupach wiekowych. Jak w minionych latach, z uczestnikami będą pracować Paula Kwietniewska (emisja głosu oraz zajęcia muzyczne) oraz Bartosz Kopeć (elementarne zadania aktorskie). Nowością będą zajęcia z teatru ożywionej formy prowadzone przez Sylwię Oksiutę, która ma dyplom lalkarski. Po raz pierwszy na warsztatach interpretację wiersza będzie wykładał Michał Kula.

Tegoroczną nowością są również warsztaty teatralne dla dzieci. Agnieszka Łopacka będzie uczyła pięcio-ośmiolatków dykcji, recytacji i emisji głosu oraz podstawowych zadań aktorskich. Bartosz Kopeć natomiast przygotował program zajęć interdyscyplinarnych - rozwijających wyobraźnię, uczących wyrażania emocji i myślenia nieszablonowego.

- Będzie to interesująca zabawa i podróż w świat teatru - zapewnia Oleś. - Zajęcia poprowadzimy w małych grupach - nie więcej niż 10-12-osobowych. W programie jest także wycieczka po kulisach teatru.

Warsztaty dla młodzieży odbędą się od 22 do 26 czerwca, a dla dzieci - 29 i 30 czerwca oraz 1 i 2 lipca. Koszt - 200 zł. Szczegółowych informacji udziela oraz przyjmuje zgłoszenia Ewa Oleś: tel.: 034 372 33 41 lub 034 372 33 04, e- mail: ewa.oles@teatr-mickiewicza.pl.
(mb)

tp
Gazeta Wyborcza Częstochowa
10 czerwca 2009

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia