Na razie nie zatańczy jak Michael Jackson

"Tak powiedział..." - reż. W. Rubin - Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Czy zawinił słynny "księżycowy krok" Michaela Jacksona? "Tak powiedział Michael J.", najnowsza premiera Teatru Wybrzeże, planowana na ten weekend na Scenie Kameralnej w Sopocie, w ostatniej chwili została przesunięta.

Dawid Ogrodnik, debiutujący rolą Michaela w Teatrze Wybrzeże, na jednej z prób nabawił się bolesnej kontuzji kolana. Jeszcze wczoraj odbyła się próba medialna.

Po niej jednak stało się jasne, że kontuzja jest na tyle poważna, że Ogrodnik nie będzie w stanie wykonywać licznych tanecznych układów, jakie przewidzieli reżyser przedstawienia Wiktor Rubin i odpowiadający za ruch sceniczny Artur Hess.

Sztuka "Tak powiedział Michael J." młodej polskiej autorki Jolanty Janiczak miała mieć w sobotę swoją prapremierę. Teatr zdążył już sprzedać bilety na kolejne przedstawienia.

O samej sztuce można przeczytać w dzisiejszym magazynowym dodatku Teatru Wybrzeże, gdzie między innymi znajduje się rozmowa z reżyserem Wiktorem Rubinem i autorką tekstu Jolantą Janiczak.

To niejedyna odwołana w ostatnim czasie premiera gdańskiego teatru. W styczniu Wybrzeże miało wprowadzić na afisz sztukę "Lekcja angielskiego" Krzysztofa Pieczyńskiego. Reżyserii podjął się sam autor.

Zapowiadało się ciekawe teatralne wydarzenie. Kiedy jednak rozpoczęły się próby z aktorami, okazało się, że Krzysztof Pieczyński nie jest w stanie porozumieć się z zespołem. Nie pomogła nawet wymiana wykonawcy głównej roli, bo z kolejnym aktorem Pieczyński także nie mógł znaleźć wspólnego języka. - Aktorzy odmówili grania - przyznawał wówczas niedoszły reżyser.

Zmieniony termin premiery "Tak powiedział Michael J." nie jest jeszcze znany. - O nowym terminie premiery poinformujemy państwa wkrótce. Widzowie, którzy zarezerwowali bądź zakupili bilety na spektakl, proszeni są o kontakt z kasami teatru - informuje Grzegorz Kwiatkowski z marketingu Teatru Wybrzeże.

Jarosław Zalesiński
POLSKA Dziennik Bałtycki
17 marca 2012

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia