Na scenie i na szpitalnym telebimie

"Korczak" - reż. Roberto Skolmowski - Opera i Filharmonia Podlaska

Na scenę przy ul. Odeskiej 1 powrócił musical "Korczak". Spektakl będą mogli obejrzeć w sobotę (16.XI) także ci którzy zmagają się z chorobą i nie mogą wybrać się do "prawdziwej" Opery.

Ten wzruszający spektakl mogą oglądać w tygodniu uczniowie podlaskich szkół. W sobotę i niedzielę o godzinie 19:00 dwa spektakle dla szerokiej publiczności.

Spektakl będą mogli obejrzeć w sobotę (16.XI) także ci którzy zmagają się z chorobą i nie mogą wybrać się do "prawdziwej" Opery. Dzięki operowym kamerom i łączom internetowym mali pacjenci Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku będą mogli także obejrzeć musical "Korczak" na żywo. Z taką inicjatywą wystąpił do dyrekcji UDSK - Roberto Skolmowski - dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej. Pacjenci, którym na to pozwala stan zdrowia, zaproszeni zostaną do auli szpitala o godzinie 19:00, by obejrzeć na wielkim ekranie to co będzie działo się na scenie przy ul. Odeskiej 1. A w niedzielę (17.XI) czeka ich jeszcze jedna atrakcja - spotkanie z odtwórcami głównych ról w musicalu. Na rozmowę z widzami wybierają się: Tomasz Steciuk - musicalowy Janusz Korczak, Rafał Supiński - Marek i Monika Ziółkowska - Gołda oraz młodzi artyści śpiewający i grający w przedstawieniu. Spotkanie o godzinie 11:30 w auli poprowadzi dziennikarz Wojciech Koronkiewicz.

(-)
Materiał Teatru
16 listopada 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...