Na scenie już od dwóch lat!

"Siostry Parry" - reż. Piotr Szalsza - Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

Mijają dwa lata od pierwszej premiery Teatru Muzycznego! 13 czerwca o g. 2014 r. Teatr rozpoczął swoją działalność artystyczną spektaklem muzycznym „Siostry Parry” (reż. Piotr Szalsza), który nadal cieszy się sympatią widzów.

Muzyczne losy utalentowanych sióstr Pegelman, które opuszczają rodzinną Galicję i wyruszają do Ameryki w poszukiwaniu lepszego życia, były pierwszym spektaklem przygotowanym przez Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny. Spektakl na stałe wpisał się w repertuar Teatru. W przeciągu dwóch lat udało się go pokazać także w Ciechocinku, Bydgoszczy, Częstochowie oraz na festiwalach w Katowicach, Wrocławiu i Wiedniu.

Przez dwa lata działalności scenicznej Teatr zorganizował łącznie ponad 400 wydarzeń: spektakli, koncertów, wystaw w Galerii ProScenium, a także warsztatów artystycznych i pokazów filmowych. W tym zestawieniu znalazło się 12 premier, w tym cztery dla dzieci i młodzieży, a kolejna, trzynasta – spektakl muzyczny Hemar. Marchewka – próba generalizacji – planowana jest na 27 czerwca. Hemara obejrzą również uczestnicy festiwalu teatralnego w Kutaisi, w lipcu tego roku.

Na scenie w Pałacu Dąmbskich występowali tak uznani artyści jak m.in. Włodzimierz Nahorny, Wojciech Karolak, Mieczysław Szcześniak, Krzysztof Herdzin, Piotr Machalica, Marek Dyjak, Marek Napiórkowski. Zgodnie ze swoim celem statutowym Teatr dotarł ze swoją ofertą do niemal wszystkich miast w regionie, m.in. do Inowrocławia, Włocławka, Solca Kujawskiego, Nieszawy, Aleksandrowa Kujawskiego, Chełmży, Grudziądza.

Co ciekawe, Teatr także działa w sezonie letnim, kiedy to organizuje cieszące się dużą popularnością wakacyjne pokazy filmów muzycznych, koncerty i kameralne spektakle. W tym roku cykl Na dużym ekranie, czyli Kino w Teatrze rusza 7 lipca.

Można chyba śmiało powiedzieć po dwóch latach naszej aktywności, że widzowie regionu nas poznali i polubili, bo mamy coraz więcej wiernych widzów - mówi Anna Wołek, Dyrektor Teatru. Mam nadzieję, że kolejne sezony to potwierdzą - dodaje

(-)
Materiał Teatru
14 czerwca 2016

Książka tygodnia

Amantka z pieprzem
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Grażyna Barszczewska, Grzegorz Ćwiertniewicz

Trailer tygodnia