Na Scenie Prapremier InVitro

"Kamienie w kieszeniach" - reż. Łukasz Witt-Michałowski - Scena Prapremier InVItro

Co jest w stanie wstrząsnąć społeczeństwem małej, irlandzkiej wioski? Czy przyjazd ekipy filmowej z Hollywood, śmierć młodego mieszkańca, znajomość z gwiazdą filmową, a może świadomość, że jest się nikim? Tragikomedia irlandzkiej dramatopisarki opowiada o dwóch światach, z których jeden jest pełen możliwości, blichtru i... fałszu, a drugi to mała wieś w Irlandii, osnuta niespełnionymi marzeniami, dążeniami i prawdą.

Dowcipne dialogi, trafne oddanie realiów planu filmowego i intensywna gra duetu aktorskiego Mateusz Damięcki i Bartek Kasprzykowski to niewątpliwie zalety komedii Marie Jones. „Kamienie w kieszeniach" to nie tylko historia opowiadająca o kulisach powstawania filmu oraz zderzeniu sławnych i bogatych z zakompleksioną prowincją. Jest w tej sztuce także miejsce na głębszą refleksję na temat przyjaźni, odpowiedzialności, wolności i pogoni za marzeniami.

Spektakl jest laureatem Wielkiej Nagrody Publiczności festiwalu Kontrapunkt (2007), Anioła Publiczności Wiosennego Festiwalu Teatralnego w Bielsku-Białej (2008) oraz indywidualnej nagrody aktorskiej Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie (2009). W 2011 roku spektakl został wyemitowany przez TVP Kultura.

„Majstersztyk reżyserii i koncert gry aktorskiej." / Grzegorz Józefczuk, Gazeta Wyborcza

„Spektakl to wielki popis wykonawców poruszających niezliczone instrumenty teatralne pod batutą natchnionego maestro Łukasza Witt-Michałowskiego. Nie zgubione zostały przy tym problemy zawarte w przebojowej sztuce i jej przesłanie mówiące o sile wiary w siebie, nawet, a może szczególnie, w świecie zatrutym kulturą masową i medialną papką." / Andrzej Molik, Kurier Lubelski

Sala Widowiskowa
bilety: I miejsca 50/60 zł; II miejsca 40/50 zł; grupowe: 30 zł
Kasa Biletowa czynna: pon.-pt. godz. 10.00-19.00 i na 1 godz. przed spektaklem
tel.: 81 466 61 40

Scena Prapremier InVitro
Kamienie w Kieszeniach
04-05.02.2014 godz. 20:00

(-)
Materiał Teatru
1 lutego 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia