Na start!

Nowa inicjatywa kulturotwórcza w Gdańsku.

Na start! Darmowe Pracownie Projektowe w Gdańskiej Szkole Artystycznej i Republice Marzeń

Stowarzyszenie Teatr ZNAK i Fundacja Pomysłodalnia zapraszają chętnych artystów, realizatorów i aktywistów kulturalnych do udziału w programie bezpłatnych rezydencji „Na start!".

Rezydencje Artystyczne ,,Na start!" to nieodpłatne pracownie i sale prób w Gdańskiej Szkole Artystycznej i Republice Marzeń.

Jeśli tańczysz, robisz teatr, malujesz, rzeźbisz, jeśli po prostu tworzysz.
Jeśli działasz w grupie lub solowo.
Jeśli masz ciekawy projekt do zrealizowania lub po prostu chcecie podziałać w grupie pasjonatów (niekomercyjnie)...

Zapraszamy do nas!

Gdańska Szkoła Artystyczna to miejsce, które współtworzy ponad czterdziestu artystów i pedagogów, miejsce zawsze otwarte na idee i pomysły. W kilkunastu pracowniach GSA uczy się ponad 1 200 młodych i dorosłych gdańszczan.

Darmowe Pracownie Projektowe to pierwsza taka inicjatywa w Gdańsku, do której zapraszamy artystów niezależnych, poszukujących. To w pracowniach szkolnych Gdańskiej Szkoły Artystycznej zrealizujecie swój pierwszy lub kolejny projekt. Im bardziej eksperymentalny i synergiczny – tym lepiej. Oczywiście i my chętnie posłużymy radą, pomocą i doświadczeniem, bo tylko u nas miesza się tak wiele dyscyplin i osobowości artystycznych. Czekamy na wasze pomysły i... udany start!

Udostępnimy Wam nasze komfortowe, nowoczesne i świetnie wyposażone sale nawet na parę miesięcy. Jedyny warunek to, by Wasza rezydencja zakończyła się realizacją, której premiera odbędzie się u nas.

Czekamy na wasze zgłoszenia pod adresem pomyslodalnia@gmail.com do 10 października. Zgłoszenia powinny zawierać: ogólny opis działań i efektu końcowego (do 2 000 znaków), określenie czasu warsztatowego potrzebnego do jego realizacji, podstawowe info o grupie i jej liderach. Kwalifikacje ogłosimy 20 października 2019. Początek projektu 1.11.2019.

Informacje szczegółowe i regulamin: Agnieszka Pniewska 603613583 .

Organizacja i finansowanie: Stowarzyszenie Teatr ZNAK
Partnerzy: Gdańska Szkoła Artystyczna i Fundacja Pomysłodalnia.

Piotr Wyszomirski
Gazeta Świętojańska
12 września 2019

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...