Na wakacje Billie Holiday i muzyka z polskich seriali

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

18 i 19 lipca o g. 19:00 na scenie Teatru Muzycznego w Toruniu po raz kolejny zobaczymy utalentowany duet – Annę Srokę-Hryń i Włodzimierza Nahornego – w spektaklu "Lady Day w Emerson Bar & Grill" w reż. Natalii Babińskiej. A 22 lipca o g. 19:00 będzie można posłuchać koncertu "Seriale seriale" z udziałem Herdzina, Bogdnanowicza i Biskupskiego, którzy podjęli się opracowania kultowych utworów z polskich seriali.

Spektakl muzyczny "Lady Day w Emerson Bar & Grill" opowiada o jednym z ostatnich koncertów legendarnej wokalistki jazzowej, Billie Holiday, na trzy miesiące przed jej śmiercią. Zniszczona wieloletnim zażywaniem narkotyków i alkoholu jest cieniem dawnej divy. W podłym nocnym klubie Billie (Anna Sroka-Hryń) śpiewa dawne przeboje, a pomiędzy nimi wspomina swoje życie. Jej akompaniatorem i jednocześnie opiekunem jest Jimmy Powers (Włodzimeirz Nahorny). Adam Sławiński, dziennikarz Gazety Wyborczej, o roli Sroki-Hryń pisze, że (...) "nie tylko śpiewała jak Billie, ale też była Billie, gdy lecząc się brandy, opowiadała swoją historię. Kiedy wchodziła w aktorskie relacje z akompaniującym jej Powersem czuło się, jak zaciera się granica między grą a rzeczywistością. Kiedy śpiewała, cała sala miała ochotę śpiewać".

W jazzowym klimacie utrzymany będzie także koncert "Seriale seriale" tria Herdzin/Bogdnanowicz/Biskupski. 22 lipca o g. 19:00 usłyszymy opracowania utworów pochodzących z najsłynniejszych, kultowych już dzisiaj polskich seriali, takich jak "Czterej Pancerni i pies", "Polskie Drogi", "Jan Serce" czy "Pan Wołodyjowski". Artyści wykorzystują popularne motywy muzyczne, łącząc je z nowymi pomysłami aranżacyjnymi. Pianista Krzysztof Herdzin w Teatrze Muzycznym grał już w marcu tego roku. Tym razem na scenie towarzyszyć mu będą– Mariusz Bogdanowicz (kontrabas) i Piotr Biskupski (perkusja). Co ciekawe, obaj są związani zawodowo także z Włodzimierzem Nahornym, który w Toruniu zagra zaledwie kilka dni wcześniej.

Teatr Muzyczny w ramach letniej promocji obniżył ceny biletów dla swoich widzów na wakacyjne spektakle i koncerty.

(-)
Materiał Teatru
15 lipca 2015

Książka tygodnia

Amantka z pieprzem
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Grażyna Barszczewska, Grzegorz Ćwiertniewicz

Trailer tygodnia