Na zakończenie Festiwalu Bajek, Baśni i Opowieści

"Mądrości Bajek Żydowskich" - Sousane Stone i Michał Malinowski - Teatr Pinokio

W niedzielę 23 marca o godz. 16.00 w Teatrze Pinokio odbędzie się zakończenie Festiwalu Bajek, Baśni i Opowieści "Czarodzieje Słowa". Sousane Stone i Michał Malinowski zdradzą łodzianom Mądrości Bajek Żydowskich.

Festiwal Bajek, Baśni i Opowieści "Czarodzieje słowa" to międzynarodowe wydarzenie mające na celu ożywienie i promowanie tradycji opowiadania bajek i opowieści. Biorą w nim udział opowiadacze z Polski i różnych stron świata. Organizowany jest przez Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, a odbywa się w wielu miejscach na terenie Polski.

W Teatrze Pinokio w ramach Festiwalu zagości Sousane Stone, która wspólnie z Michałem Malinowskim zaprezentuje przedstawienie "Mądrości Bajek Żydowskich", będące kompilacją najciekawszych opowieści, wywodzących się z kręgu kultury żydowskiej - od opowieści o głupcach z Chełma po bajki ze Szczebrzeszyna. Opowiadania będą bardzo żywe i pełne ekspresji. Nie zabraknie śmiechu i interakcji z publicznością. Opowieści będą snute w języku angielskim i tłumaczone symultaniczne na język polski.

Celem Festiwalu jest zachęcenie rodzin do wspólnego kreatywnego spędzania czasu i czerpania inspiracji z opowieści, które są doskonałym nośnikiem wartości: miłości, przyjaźni, sprawiedliwości. Pomagają także w rozwijaniu zdolności komunikacyjnych. Wydarzenie znajduje się w kręgu zainteresowań Teatru Pinokio związanych ze story tellingiem, którego wyrazem jest projekt "Maszyna do opowiadania bajek".

Spektakl dla całych rodzin, dla dzieci od 5 roku życia

Cena biletu: 20 zł

Czas trwania: 1 godzina 30 minut

Więcej informacji pod numerem telefonu 42 636 66 90 (e-mail: olga@teatrpinokio.pl) i na stronie internetowej www.teatrpinokio.pl

(-)
Materiał Teatru
12 marca 2014

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...