Na zakończenie Rekwizytorni

"Kot w butach" - reż. Jarosław Antoniuk - Teatr Lalki i Aktora w Łomży

Teatr Lalki i Aktora publikuje dziś ostatnie nagranie zrealizowane w ramach projektu "Rekwizytornia Online", którego głównym motywem przewodnim jest "Klasyczna literatura dla dzieci w nowych dekoracjach".

Nie mogąc zaprosić Was do naszego teatru, przez sześć kolejnych tygodni, korzystaliśmy z zaproszeń do Waszych domów. Na czas realizacji programu scenę i widownię przekształciliśmy zaś w studio teatralno-telewizyjne. Za koncepcję reżyserską odpowiada Jarosław Antoniuk – Dyrektor naczelny i artystyczny TLiA. Zaaranżowana przez Przemysława F. Karwowskiego przestrzeń przypomina świat iluzji i dziecięcych marzeń, w którym obecne są lalki teatralne, kostiumy, maski i inne środki inscenizacyjne, którym towarzyszy muzyka wykonywana na żywo przez Bogdana E. Szczepańskiego.

Projekt zamyka czytanie performatywne w wykonaniu Rafała Swaczyny pt. „Kot w butach" na podstawie bajki Charlesa Peraulta, która opowiada historię najmłodszego syna młynarza i kota, którego otrzymał w spadku od ojca. Okazuje się jednak, że pozornie najmniej wartościowa cześć spadku, głównie swoim sprytem i pomysłowością sprawia, że bohater zyskuje miano Markiza de Karabasza i uznanie króla. Wszystko za sprawą pary butów i worka! Wszystkie nagrania zrealizowane w ramach projektu są dostępne na naszej stronie internetowej oraz Facebooku.

Serdecznie pozdrawiamy i życzymy przyjemnego seansu!

(-)
Materiał Teatru
6 lipca 2020
Wątki
Kontrawirus

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...