Nabór grup teatralnych

14. Festiwal Teatralny ,,Kontestacje" w Lublinie

Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje" we współpracy z Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka" w Lublinie ogłasza nabór kandydatów na XIV edycję Festiwalu. Wybrane spektakle będą prezentowane od 26 do 29 kwietnia 2018 roku.

To już kolejna edycja cieszącego się dużą popularnością w Polsce festiwalu teatralnego tworzonego przez środowisko akademickie w Lublinie. Wydarzenie nawiązujące do idei kontestacji, czyli krytycznego spojrzenia na zastaną rzeczywistość, ma na celu zaprezentowanie spektakli tworzonych przez niezależne zespoły teatralne z całej Polski. Hasło przewodnie XIV ,,Kontestacji" to Ciało-ruch-przestrzeń. Wolność!. Tegoroczna edycja Festiwalu wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nasze zaproszenie kierujemy do niezależnych artystów i grup teatralnych z całej Polski, które lubią zrywać ze schematami i poszukują przestrzeni do swobodnego wyrazu siebie przez sztukę.

W ramach XIV edycji „Kontestacji" odbędzie się także IV Ogólnopolska Interdyscyplinarna Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa Ciało-ruch-przestrzeń. Wolność!.

Jeżeli idea kontestacji jest Ci bliska, formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej Festiwalu (www.kontestacje.ack.lublin.pl) lub bezpośrednio pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/1Bo5Jw2lvHvee14mcS5dCw9D6oLygphU1UuZITBGlQfA/edit

Nabór rozpoczął się 24 stycznia i potrwa do 16 lutego 2018 roku. O wynikach naboru artyści zostaną poinformowani do końca lutego. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Festiwalu. Regulamin dostępny na stronie: http://www.kontestacje.ack.lublin.pl/?p=dokumenty

(-)
Materiał organizatora
25 stycznia 2018

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...