Nabór na letnie integracyjne warsztaty teatralne

Lato w Teatrze 2015

Wrocławski Teatr Lalek serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 11-16 lat do udziału w letnich integracyjnych warsztatach teatralnych w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego - Lato w Teatrze.

W ciągu dwóch tygodni od 29 czerwca do 12 lipca 2015 uczestnicy warsztatów będą pracować pod opieką profesjonalistów nad spektaklem pod roboczym tytułem [INNI] w reżyserii Maćka Prusaka. Pokazy finałowe odbędą się 11 i 12 lipca na Dużej Scenie Wrocławskiego Teatru Lalek.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji LATA W TEATRZE w WTL jest "inność" - widziana z perspektywy dorastającego dziecka, konfrontującego się ze światem. Wiek dojrzewania to czas, kiedy "młodzi dorośli" z jednej strony boją się odrzucenia przez grupę, a z drugiej dążą do podkreślenia własnej odmienności, indywidualności. Ta sprzeczność rodzi napięcie, wywołuje emocje, zmusza do dokonywania wyborów. Wszystko to chcemy wykorzystać jako źródło twórczego potencjału w pracy nad spektaklem. Ważny jest dla nas nie tylko efekt końcowy warsztatów. Chcielibyśmy, by praca, którą wykonamy w trakcie zajęć, pomogła uczestnikom mierzyć się z problemem "inności" - własnej czy napotykanej - w codziennym życiu.

Warsztatowicze - co jest nowością w stosunku do dwóch poprzednich edycji projektu - nie zostaną podzieleni na stałe grupy tematyczne (np. aktorską, muzyczną itd.). Wszyscy będą wspólnie pracować nad przedstawieniem finałowym podczas zajęć: aktorsko-choreograficznych (prowadzący: Maćko Prusak), tekstowo-kreacyjnych (prowadząca: Marta Giergielewicz), fotograficznych (prowadzący: Karol Krukowski) i promocyjno-dziennikarskich (prowadząca: Sylwia Gorzak).
Udział w warsztatach jest nieodpłatny.

Chętnych do udziału w warsztatach prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z ankietą rekrutacyjnej
(do pobrania poniżej).

Na zgłoszenia zawierające:
1) podpisaną zgodę na uczestnictwo w warsztatach
2) podpisany regulamin
3) wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy wraz z ankietą rekrutacyjną czekamy do 10 czerwca 2015 r. pod adresem:

Wrocławski Teatr Lalek
pl. Teatralny 4
50-051 Wrocław
z dopiskiem: „Lato w Teatrze"

Uwaga: nie decyduje data stempla pocztowego.

Lista uczestników warsztatów zostanie opublikowana na stronie internetowej Teatru do dnia 15 czerwca 2015 r.

Prowadzący zastrzegają sobie prawo do subiektywnego, ostatecznego wyboru uczestników na podstawie nadesłanych ankiet. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu wypełniania znajdują się we wstępie do ankiety.

Wiecej informacji:
Katarzyna Krajewska
koordynatorka projektu
71 335 49 06
katarzyna.krajewska@teatrlalek.wroclaw.pl

 

(-)
Materiał Teatru
25 maja 2015

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia