Nadchodzące premiery

Teatr Collegium Nobilium Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza

Akademia teatralna zaprasza na dwie premiery. 16 października - "Poza rzeczywistością" wg tekstów Witolda Gombrowicza, Witkacego i Stanisława Wyspiańskiego, 24 października - "Humanka" Jarosława Murawskiego.

"Poza rzeczywistością" wg tekstów Witolda Gombrowicza, Witkacego i Stanisława Wyspiańskiego

Skoro to życie nie zadowala nas i nie przynosi spełnienia marzeń, dlatego by nie uświadamiać sobie wciąż tych przykrych myśli człowiek wrażliwy powinien mieć odwagę robienia czegoś poza rzeczywistością, by sztuką ratować smutek tego zagmatwania co nas otacza.

Przeciwwagą zmieniającej się nieustannie Formy i gustu w teatrze musi być ciągłe przypominanie Prawdy o Człowieku.

Scenariusz tego spektaklu powstawał w czasie prób do egzaminów V i VI semestru z przedmiotu "Praca nad rolą", których założeniem było łączenie psychologii z formą sceniczną postaci.

Premiera 16 października 2014 r.

Sala im. Jana Kreczmara

Najbliższe spektakle: 17, 18, 21-23 X, 6, 7, 18-23 XI

"Humanka"

Jarosław Murawski

Premiera debiutu dramatopisarskiego Jarosława Murawskiego. Futurystyczna opowieść o dążeniu człowieka do doskonałości, o kreowaniu otaczającej rzeczywistości, o braku międzyludzkich relacji. Historia o ludziach samotnych otoczonych nowoczesną technologią. Czy w niedalekiej przyszłości roboty będą stałym elementem naszego życia? Będą naszymi bratnimi duszami, przyjaciółmi, towarzyszami życia, kochankami? Czy będzie istniała granica między człowiekiem a myślącą i czującą maszyną? Czy traktować robota jak równego sobie partnera, czy jak zabawkę, którą w dowolnej chwili można wymienić na lepszy model? To już koniec świata czy początek nowego lepszego?

Premiera 24 października 2014 r., Teatr Collegium Nobilium

Najbliższe spektakle: 25, 26, 28-30 X, 4, 5, 25-30 XI

Rezerwacja biletów: rezerwacja.tcn@at.edu.pl lub tel. 22 635 99 39

(-)
Materiał Teatru
16 października 2014

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia