Nadchodzące premiery w TR Warszawa

Premiery i plany repertuarowe w maju, czerwcu i lipcu 2021.

19 czerwca 2021 roku na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 odbędzie się premiera ONKO w reż. Weroniki Szczawińskiej z udziałem publiczności na żywo. Pokazy popremierowe z udziałem publiczności odbędą się 20 czerwca oraz 4, 5 i 6 lipca br.

20 czerwca br. na scenie TR Warszawa/ATM Studio odbędzie się premiera 3SIÓSTR w reż. Luka Percevala z udziałem publiczności na żywo. Spektakl jest koprodukcją TR Warszawa i Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Warszawskie pokazy popremierowe z udziałem publiczności odbędą się 22, 23, 24, 25, 26 i 27 czerwca br. Krakowskie pokazy spektaklu odbędą się w pierwszej połowie lipca br. na Dużej Scenie Narodowego Starego Teatru.

Repertuar TR Warszawa w maju, czerwcu i lipcu.

Zaraz po planowanym otwarciu teatrów, kin, filharmonii, oper, domów kultury dla publiczności, tj. od 29 maja br. na scenach TR Warszawa zagramy następujące tytuły z naszego repertuaru: "Woyzeck" w reż. Grzegorza Jaremki (29 i 30 maja br. na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8), "Serce" w reż. Wiktora Bagińskiego (4, 5, 6 czerwca br. na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8), "Robert Robur" w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego (11, 12, 13 czerwca br. na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8), "Wracać wciąż do domu" w reż. Magdy Szpecht (26, 27, 29 czerwca br. na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8).

Sezon w Polsce zakończymy w lipcu "Muzeum dowodów reczowych", wystawą-instalacją przedmiotów codziennego użytku, które były świadkami przemocy domowej wobec kobiet w Polsce. Autorkami projektu są łotewskie artystki, Jana Jacuka i Laura Stašāne. Wystawa organizowana jest przez TR Warszawa we współpracy z krakowską fundacją Autonomia i warszawską fundacją Feminoteka w ramach cyklu TR Warszawa "Nigdy nie będziesz szła sama". Porozmawiajmy o aborcji oraz Baltic Transfer* Festival, który odbędzie się w październiku 2021 rokuw TR Warszawa.

"Cząstki kobiety" na festiwalach w Awinionie i Atenach.

Spektakl TR Warszawa "Cząstki kobiety" znalazł się w programie tegorocznego 75. Festival d'Avignon. Międzynarodowa publiczność 75. Festival d'Avignon zobaczy "Cząstki kobiety" 8 razy, między 17 a 25 lipca 2021 roku, na stworzonej specjalnie dla Tadeusza Kantora w 1985 roku scenie Gymnase du Lycée Aubanel. Spektakl znalazł się w programie zeszłorocznego 74. Festival d'Avignon, który został odwołany z powodu pandemii COVID-19. "Cząstki Kobiety" zostały włączone do nowego programu tegorocznej odsłony festiwalu.

Miło mi poinformować również, że na konferencji prasowej organizatorzy Athens & Epidaurus Festival ogłosili wrześniowy program, w ramach którego zostaną zaprezentowane m.in. "Cząstki kobiety" z TR Warszawa; międzynarodowa publiczność zobaczy w Atenach spektakl TR Warszawa 3 razy, między 2 a 4 września 2021 roku. Spektakl znalazł się w programie zeszłorocznego Athens & Epidaurus Festival, który został odwołany z powodu pandemii COVID-19. Spektakl TR Warszawa został ponownie włączony do nowego programu tegorocznej odsłony festiwalu.

Kaja Stępkowska
Materiał Teatru
13 maja 2021
Teatry
TR Warszawa

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia