Nadlatują Tukany Ulicy

31. Przegląd Piosenki Aktorskiej

Od paru lat PPA przygotowuje dla widzów coś zaskakującego

Taką maskotką – gadżetem poprzednich edycji Przeglądu był udział Dody w Koncercie Finałowym z tekstami Witkacego (wywołał zresztą spore zamieszanie i konsternację wśród wiernych fanów piosenki aktorskiej w tradycyjnym wydaniu, choć występ Dody w kreacji z lat 20. niewiele miał wspólnego z jej zwykłym wizerunkiem) czy plenerowy występ pierwszego polskiego Chóru Narzekań w wykonaniu Mieszkańców Wrocławia pod pomnikiem Chrobrego.
W tym roku również planujemy podobną niespodziankę. Chcielibyśmy, by stały się nią występy grajków ulicznych z całej Polski.

Od dziś do piątku wrocławianie mogą oglądać i słuchać na żywo uczestników konkursu Tukan Ulicy. Potencjalnych zdobywców Tukana Ulicy jest dziewięcioro, wśród nich grupy muzyczne, duety i soliści - będą grać w Przejściu Świdnickim, na Świdnickiej i w Rynku. Nie sposób ich przeoczyć!

Ci, którzy do Wrocławia się nie wybierają, mogą oglądać krótkie prezentacje artystów w portalu www.gazeta.pl/wroclaw już od czwartku. Warto tam zajrzeć i wziąć udział w głosowaniu na Tukana Ulicy - ten konkurs rozstrzygamy głosami publiczności. Na autora najciekawszego uzasadnienia czeka voucher na dwuosobową wycieczkę zagraniczną z Exim Tours.

Wręczenie nagrody - statuetki Tukana i tysiąca złotych - na Koncercie Finałowym o godz. 20 w piątek 26 marca.

Joanna Kiszkis
Materiały Organizatora
25 marca 2010

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...