Nagroda dla Calineczki

Festiwal Teatrów dla Dzieci - Ferie 2012

Przedstawienie Teatru Lalek Banialuka Calineczka Marty Guśniowskiej w reż. Witolda Mazurkiewicza zdobyło Główną Nagrodę podczas Festiwalu Teatrów dla Dzieci - Ferie 2012, który odbywał się między 13 a 24 lutego w Krakowie.

Spektakl został wybrany spośród 10 widowisk prezentowanych przez teatry lalkowe i dramatyczne z Będzina, Sosnowca, Rzeszowa, Rabki-Zdroju, Tarnowa, Kielc i Bielska-Białej na podstawie plebiscytu przeprowadzonego wśród publiczności.

Calineczka to niezwykle atrakcyjne wizualnie widowisko muzyczne opowiadające przygody dziewczynki o niewielkich rozmiarach lecz wielkim sercu. Wykreowana na scenie baśniowa kraina odkrywa przed małymi widzami zachwycającą i zaskakującą magię teatru. Pomysłowa scenografia sprawia, że dzieci z zapartym tchem śledzą kolejne transformacje olbrzymiej wielobarwnej formy, która na ich oczach przekształca się w kwiat, żabę, pająka oraz inne postaci z opowieści Andersena.

Muzyczny charakter widowiska, melodyjne piosenki i wartka akcja sprawiają, że przedstawienie, mimo iż momentami niepokojące, nawet przez chwilę nie przestaje czarować - czego dowodem jest najnowsza nagroda.

(-)
Materiały Teatru
1 marca 2012

Książka tygodnia

Amantka z pieprzem
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Grażyna Barszczewska, Grzegorz Ćwiertniewicz

Trailer tygodnia