Nagroda dla Łukasza Chrzuszcza

3. Festiwal Teatralna Karuzela

Nagroda aktorska za rolę Momo w spektaklu „Ścianananaświat (Le Murmonde)" na festiwalu Teatralna Karuzela w Łodzi.

Nagroda dla Łukasza Chrzuszcza
Nagroda aktorska za rolę Momo w spektaklu „Ścianananaświat (Le Murmonde)" na festiwalu Teatralna Karuzela w Łodzi.

8 czerwca 2013 roku Jury w składzie: Anna Ciszowska, Michał Walczak, Marek Waszkiel, Bartłomiej Miernik podczas trzeciej edycji Festiwalu Teatralna Karuzela organizowanego przez Teatr Pinokio w Łodzi przyznało nagrody aktorskie, a także nagrody dla najlepszego spektaklu, tekstu sztuki i scenografii. Łukasz Chrzuszcz zdobył nagrodę aktorską w wysokości 2500 zł za rolę Momo w spektaklu „Ścianananaświat (Le Murmonde)" Serge'a Kribusa w reż. Katarzyny Michałkiewicz.

Przedstawienie prezentowane było 7 czerwca o godz. 18.00 na Dużej Scenie Teatru PINOKIO w Łodzi. Łukasz Chrzuszcz w „Ścianienanaświat" wciela się w postać Momo, dziesięcioletniego chłopca, który przed dorosłymi wygłasza wykład na temat dzieciństwa i „trudności, jakie spotykają każdego dnia dzieci w ich środowisku rodzinnym, społecznym, zawodowym". Momo, opowiadając o swoim życiu i dzieląc się przemyśleniami, pokazuje jak ciekawy, tajemniczy i fascynujący może być świat widziany oczami dziecka. Przypomina też, jak bardzo codzienna rutyna oddala dorosłych od swoich dzieci i sprawia, że buduje się między nimi dystans.

W spektaklu gra również Andrzej Szubski (Ojciec). Dramat Serge'a Kribusa został przetłumaczony w ramach projektu Theatre BE><PL Teatr (autorzy przekładu: Paweł Sala, Marta Wojtkiewicz). Kostiumy przygotowały Katarzyna Michałkiewicz i Monika Szwed; muzykę - Jan Kaliszewski, a reżyserię świateł Łukasz Wojtas. W Teatrze Polskim w Poznaniu od czasu prapremiery (27 maja 2011) spektakl został zagrany 53 razy.

 

Tomasz Łagodziński
Materiał Teatru
10 czerwca 2013

Książka tygodnia

Wybór poezji
Wydawnictwo Ossolineum
Zbigniew Herbert

Trailer tygodnia

5. Międzynarodowy Fest...
Adolf Weltschek
W tegorocznym programie znalazło się ...