Nagroda dla Łukasza Chrzuszcza

3. Festiwal Teatralna Karuzela

Nagroda aktorska za rolę Momo w spektaklu „Ścianananaświat (Le Murmonde)" na festiwalu Teatralna Karuzela w Łodzi.

Nagroda dla Łukasza Chrzuszcza
Nagroda aktorska za rolę Momo w spektaklu „Ścianananaświat (Le Murmonde)" na festiwalu Teatralna Karuzela w Łodzi.

8 czerwca 2013 roku Jury w składzie: Anna Ciszowska, Michał Walczak, Marek Waszkiel, Bartłomiej Miernik podczas trzeciej edycji Festiwalu Teatralna Karuzela organizowanego przez Teatr Pinokio w Łodzi przyznało nagrody aktorskie, a także nagrody dla najlepszego spektaklu, tekstu sztuki i scenografii. Łukasz Chrzuszcz zdobył nagrodę aktorską w wysokości 2500 zł za rolę Momo w spektaklu „Ścianananaświat (Le Murmonde)" Serge'a Kribusa w reż. Katarzyny Michałkiewicz.

Przedstawienie prezentowane było 7 czerwca o godz. 18.00 na Dużej Scenie Teatru PINOKIO w Łodzi. Łukasz Chrzuszcz w „Ścianienanaświat" wciela się w postać Momo, dziesięcioletniego chłopca, który przed dorosłymi wygłasza wykład na temat dzieciństwa i „trudności, jakie spotykają każdego dnia dzieci w ich środowisku rodzinnym, społecznym, zawodowym". Momo, opowiadając o swoim życiu i dzieląc się przemyśleniami, pokazuje jak ciekawy, tajemniczy i fascynujący może być świat widziany oczami dziecka. Przypomina też, jak bardzo codzienna rutyna oddala dorosłych od swoich dzieci i sprawia, że buduje się między nimi dystans.

W spektaklu gra również Andrzej Szubski (Ojciec). Dramat Serge'a Kribusa został przetłumaczony w ramach projektu Theatre BE><PL Teatr (autorzy przekładu: Paweł Sala, Marta Wojtkiewicz). Kostiumy przygotowały Katarzyna Michałkiewicz i Monika Szwed; muzykę - Jan Kaliszewski, a reżyserię świateł Łukasz Wojtas. W Teatrze Polskim w Poznaniu od czasu prapremiery (27 maja 2011) spektakl został zagrany 53 razy.

 

Tomasz Łagodziński
Materiał Teatru
10 czerwca 2013

Książka tygodnia

Amantka z pieprzem
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Grażyna Barszczewska, Grzegorz Ćwiertniewicz

Trailer tygodnia