Nagroda S.ARCH dla MOS

Małopolski Ogród Sztuk

Polska Architektura nagrodzona w Buda, Montenegro. Międzynarodowa Nagroda S.ARCH 2016 - dla Małopolskiego Ogrodu Sztuki biura Ingarden & Ewy. Wyróżnienie dla Centrum Kongresowego ICE Kraków.

W końcu maja w Buda , Montenegro, przyznano tegoroczną nagrodę za wyróżniające się osiągnięcia architektoniczne w kategoriach - za zrealizowany projekt i za projekt koncepcyjny niezrealizowany. Projekty z 29 krajów zgłoszone do nagrody S.ARCH 2016 oceniało znakomite międzynarodowe Jury w składzie Dietmar Eberle (Austria), Kengo Kuma (Japonia), Viviana Muscettola (Zaha Hadid Architects), Philippe Rahm (Harvard GSD), Ibrahim (Abdelhady ARCH2O), Idis Turato (Chorwacja), i inni.

Główną nagrodę przyznano Małopolskiemu Ogrodowi Sztuki w Krakowie, projektu Ingarden & Ewy. Nagrodę odebrał z rąk Dietmara Eberle i Viviany Muscettola Krzysztof Ingarden.
Wyróżnienie otrzymał także projekt Centrum Kongresowego ICE Kraków.
Główną nagrodę w kategorii projektu koncepcyjnego niezrealizowanego przyznano pracy "Fuente Santa Hot Spring Baths", autorstwa gpy architects z Hiszpanii.

Małopolski Ogród Sztuki (MOS), to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i nagradzanych w Polsce i na świecie polskich projektów ostatnich lat (20 nagród). Jest współczesnym multimedialnym i interdyscyplinarnym centrum artystycznym i edukacyjnym prowadzonym przez dwie małopolskie instytucje – Teatr Juliusza Słowackiego w Krakowie i Bibliotekę Wojewódzką. Mieści teatralną scenę wielofunkcyjną z widownią na ok. 270 miejsc, salę kinową , salę wystawową (Galeria GAGA), mediatekę, salki konferencyjne.

Nowoczesna architektura MOS tworzy dialog z historycznym kontekstem ,

(-)
Materiał Teatru
22 czerwca 2016

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...