Nagroda Teatralna im. Stanisława Wyspiańskiego za rok 2012

dla twórców spektaklu „Za chwilę. Cztery sposoby na życie i jeden na śmierć”

Decyzją powołanej przez Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego Kapituły pod przewodnictwem prof. Jacka Popiela, Nagrodą Teatralną im. Stanisława Wyspiańskiego za rok 2012 uhonorowani zostali twórcy spektaklu "Za chwilę. Cztery sposoby na życie i jeden na śmierć".

Nagroda jest przyznawana corocznie za szczególne osiągnięcia lub wydarzenia w dziedzinie teatru w minionym roku kalendarzowym, których miejscem powstania i zasadniczej prezentacji było miasto Kraków.

Nagrodę po spektaklu, który odbył się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w ramach VII Nocy Teatrów, wręczył Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Stanisław Dziedzic.

Jury „doceniając znakomite kreacje aktorskie i koncertową zespołową grę" postanowiło przyznać to prestiżowe wyróżnienie całemu zespołowi twórców spektaklu:
Aktorkom: Bożenie Adamek, Dominice Bednarczyk, Dorocie Godzic, Marcie Konarskiej i Annie Tomaszewskiej.
Iwonie Kempie za adaptację tekstu Petera Asmussena, reżyserię i scenografię spektaklu.
Annie Sekule za scenografię i kostiumy.
Bartoszowi Chajdeckiemu za muzykę i opracowanie muzyczne.
Dawidowi Rudnickiemu za opracowanie muzyczne i wykonywanie muzyki na żywo podczas spektaklu.

„Za chwilę. Cztery sposoby na życie i jeden na śmierć" to spektakl zrealizowany przez Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, który zobaczyć można na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki przy ul. Rajskiej 12. Sztuka Petera Asmussena (m.in. współautora scenariusza kultowego filmu Przełamując fale) to prawdziwy koncert na pięć kobiet, równocześnie poruszający i przebojowy spektakl, który krok po kroku wciąga widza w koleje życia bohaterek, których opowieści prowadzą do bulwersującego i niespodziewanego zakończenia.

(-)
Materiał Teatru
21 czerwca 2013

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...