Nagrody rozdane

13. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego

Jury w składzie: Anna Seniuk, Piotr Ratajczak, Jacek Wakar i przedstawiciel publiczności - Wojciech Balewicz przyznało nagrody 13. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego.

Nagrody otrzymali:

- GRAND PRIX w wysokości 6000zł dla najlepszego przedstawienia Przeglądu otrzymał Łukasz Pawłowski (na zdjęciu) za rolę w spektaklu "TONIEJESTPOSTAWARTYSTYCZNA! CZYLI PREMIERY NIE BĘDZIE!" z Fundacji Rozwoju Tańca_Eferte z Warszawy i Teatru Rozbark z Bytomia.

dwie równorzędne nagrody aktorskie w wysokości 2000zł

- Mirosława Żak za rolę w przedstawieniu "WIELCY INNI. JEZUS, GOMBROWICZ, OSIECKA" z Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu

oraz

- Marcela Stańko za rolę w przedstawieniu "CZY RYBY ŚPIĄ?" z Teatru Polskiego w Poznaniu.

- Bartosz Mazurkiewicz za rolę w przedstawieniu "KONIEC" z Teatru KOD w Dębnowskim Ośrodku Kultury - wyróżnienie aktorskie w wysokości 1000zł

***

W niedzielę, 13 września, zakończył się 13. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego w Teatrze Warsawy. Jak co roku, zjechali na to wydarzenie z całej Polski wielbiciele monodramu i twórcy specjalizujący się w tej specyficznej formie teatralnej. Tegoroczny Przegląd zaskoczył bardzo wysokim poziomem spektakli, dużą frekwencją publiczności, ale przede wszystkim różnorodnością. Obok klasycznych monodramów kontynuujących chlubną tradycję monodramu polskiego, pojawiły się propozycje korzystające z form takich jak: stand-up czy współczesny performans. Równie zróżnicowana była tematyka spektakli: od klasycznych opowieści opartych na dobrej literaturze, po prześmiewcze pastisze czy muzyczne impresje poetyckie. W tym roku bowiem Przegląd miał na celu nie tylko zgromadzić najlepsze monodramy z całej Polski, ale również rozszerzyć pojęcie monodramu o nowe techniki, style czy dziedziny. Dlatego Ogólnopolskiemu Przeglądowi w Teatrze Warsawy towarzyszyły warsztaty dramaterapeutyczne "Jaka jest Twoja opowieść", warsztaty fotograficzne z Andrzejem Świetlikiem "Portret Prywatny", instalacja Monodramy Radiowe Michał Zaidlewicza, a na zakończenie OPMW odbył się autorski koncert Macieja Trifonidisa inspirowany ideą monodramu pt. mono_gram. Rozpoczęcie i zakończenie 13. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego uświetniły przedstawienia - laureaci z zeszłego roku "Samospalenie", nagroda aktorska dla Przemysława Bluszcza i "Od przodu do tyłu", spektakl nagrodzony na 12. OPMW Nagrodą Główną.

Za rok Teatr Warsawy planuje kolejny 14. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego.

(-)
Materiał organizatora
15 września 2015

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...