Nagrody rozdane

45. Przegląd Teatrów Małych Form - Kontrapunkt

Jury oraz publiczność wybrało zwycięzców 45. Przeglądu Teatrów Małych Form - Kontrapunkt w Szczecinie.

Komisja Skrutacyjna XLV Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2010 w składzie: Izabela Krupa, Jadwiga Wójcik oraz Magdalena Gardas po otworzeniu urny i podliczeniu głosów ogłosiła, że GRAND PRIX, czyli WIELKĄ NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI w wysokości 10 000 zł oraz statuetkę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Szczecina otrzymuje spektakl „Lipiec” w reżyserii Iwana Wyrypajewa.   

Jury w składzie: Aneta Kyzioł, Marcin Liber, Jan Maciejowski, Janusz Stolarski, po obejrzeniu 16 spektakli konkursowych postanowiło jednomyślnie przyznać następujące nagrody: 

Trzy wyróżnienia po 1000 złotych: 

Za pomysł i wykonanie performansu „Wielki kopiec/góra. Propozycja 2: Rekonstrukcja” („Big heap/Mountain. Proposition 2: Reconstruction”). Dla Miet Warlop. 

Za kompozycję i przestrzeń dźwięku w spektaklu „Posing Projekt B – Sztuka uwodzenia” („Posing Project B – The Art of Seduction”). Dla Andreasa Bergera.

Za rolę Kaspara w przedstawieniu „Kaspar” Petera Handkego w reżyserii Barbary Wysockiej, za to, że nauczył nas wagi i wartości słowa. Dla Szymona Czackiego.
 
Nagrodę Promocyjną im. Kazimierza Krzanowskiego w wysokości 2500 zł – wykonawczyni tekstu „Lipiec” Iwana Wyrypajewa, za wprowadzenie nas w szaleństwo. Dla Karoliny Gruszki. 

Nagrodę im. Zygmunta Duczyńskiego dla Indywidualności Artystycznej Festiwalu w wysokości 3000 zł – za projekt, scenariusz i grę w „Ciemnej materii”, i stworzenie z tej ciemnej materii – ironicznej, urokliwej, gorzkiej powiastki filozoficznej. Dla Kate McIntosh. 

Nagrodę Magnolii – Nagrodę Miasta Szczecina w wysokości 5000 złotych – za szczególną wrażliwość na obraz, dźwięk i ruch. Dla Liquid Loft – twórców przedstawienia „Posing Projekt B – Sztuka uwodzenia”. 

Nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 10 000 złotych – za twórczą odwagę zaatakowania mitu. Dla przedstawienia „Niech żyje wojna!!!” z Teatru im. Jerzego Szaniawskiego z Wałbrzycha.  

Nagrodę Ministra Kultury w wysokości 10 000 złotych dla najlepszego spektaklu – za twórczy dyskurs z widownią o sprawach najtrudniejszych i nabrzmiałych i za trafność języka teatralnego, który nadał mu rangę sztuki. Dla spektaklu „Trzecia Generacja” w reżyserii Yael Ronen, koprodukcji Schaubühne w Berlinie, Izraelskiego Teatru Narodowego Habima z Tel Awiwu oraz Ruhrtriennale 2009.

oprac. mo
Materiał Organizatora
26 kwietnia 2010

Książka tygodnia

Nice, cosie i duchy. Eseje o sztuce
Pewne Wydawnictwo
Michał Krawczyk

Trailer tygodnia

"Powrót" - reż. Michał...
Michał Zdunik
Bywa tak, że odwiedzamy dom rodzinny ...