Nagrody

10. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "KATOWICE - DZIECIOM"

Grand Prix 10. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Katowice-Dzieciom" przyznano teatrowi PIKI z Pezinoka (Słowacja) za spektakl "Muubajka"

Jury 10. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Katowice-Dzieciom" w składzie: Živomir Joković (przewodniczący), Jana Dražďáková, Irena Józefiak, Stefan Kulhanek, Bogdan Widera na posiedzeniu w dniu 1 czerwca 2011 r. postanowiło przyznać następujące Nagrody Prezydenta Miasta Katowice:

Grand Prix za najlepsze przedstawienie Festiwalu - w wysokości 8 tys. zł dla Divadla PIKI z Pezinoka (Słowacja) za spektakl pt. "Muubajka".

Zamiast nagrody za rolę kobiecą jury przyznało zespołową nagrodę aktorską - w wysokości 4 tys. zł Katarínie Aulitisovej i Ľubomírowi Piktorowi z Divadla PIKI w Pezinoku (Słowacja) ponieważ stworzyli duet, którego absolutnie nie da się rozdzielić.

Nagrodę za najlepszą rolę męską - w wysokości 4 tys. zł Jánosowi Pályi z Budapesztu (Węgry) za perfekcjonizm animacji i kultywowanie tradycji teatru lalkowego.

Ponadto jury przyznało pozaregulaminową Nagrodę Biura ESK Katowice 2016 - w wysokości 2,5 tys. zł Noriyukiemu Sawie z Japonii za animację.

POZOSTAŁE NAGRODY POZAREGULAMINOWE:

Dyplom Honorowy POLUNIUMA dla Theater mini-art z Bedburga-Hau (Niemcy) za podjęcie wyrażanej językiem sztuki rozmowy o trudnych problemach egzystencji, adekwatną do tematu estetykę i animację lalek.

Nagroda Śląskiego Oddziału ZASP dla Jánosa Pályi za animację.

(-)
Materiały Organizatorów
3 czerwca 2011

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...