Najbliższa wieczorynka z teatrem

"Koziołek Matołek" - reż. Lucyna Sypniewska - Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

9 sierpnia o godz. 18.30 zapraszamy do Amfiteatru przy pl. Teatralnym na spektakl „Koziołek Matołek” w reż. Lucyny Sypniewskiej – kolejny z cyklu „Wieczorynki z Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu”, który organizowany jest przez Teatr oraz Gminę Wałbrzych. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych przedstawienia zostaną przeniesione do siedziby Teatru przy ul. Buczka 16.

Przygody sympatycznego Koziołka Matołka, który wyrusza w podróż po świecie w poszukiwaniu słynnego Pacanowa, uwielbiają wszyscy. Młody, niedoświadczony i łatwowierny Koziołek musi zmierzyć się z własnymi słabościami i lękami przed nieznanym. Po drodze poznaje mnóstwo ciekawych ludzi z różnych stron świata: chińskiego cesarza, bombajskiego zaklinacza węży, córkę arabskiego księcia, Indian. Wykonuje wiele rozmaitych czynności: uczy się alfabetu chińskiego, zostaje wodzem plemienia, pracuje na farmie, wygłasza odczyty w różnych miastach, jeździ samochodem. Nierzadko wpada w tarapaty, ale zarazem uczy nas, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu każdego celu.

„Koziołek Matołek" to spektakl, podczas którego najmłodsi widzowie bardzo chętnie współgrają z aktorami, wtórując im śpiewnie oraz zachwycając się feerią barw i komizmem sytuacyjnym.

Kolejne prezentacje „Wieczorynek z TLiA w Wałbrzychu":

16.08 godz. 18.30 „U/RODZINY"
23.08 godz. 18.30 „Co w strachu piszczy?"
30.08 godz. 18.30 „Och, Emil!"

 

 

Marlena Jasińska-Denst
Materiał Teatru
8 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...