Najciekawsze teatry tańca z kraju i ze świata

23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie

Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści z Wielkiej Brytanii na czele ze światowej sławy zespołem Company Wayne McGregor.

Od 12 do 17 listopada zapraszamy do Lublina. Ten jeden z najstarszych i największych festiwali tańca współczesnego w Polsce i Europie Wschodniej, zorientowany jest na prezentację najciekawszych teatrów tańca z kraju i ze świata. W tegorocznym programie zobaczymy m.in. spektakle ze Szwajcarii, Włoch, Białorusi, Grecji i Polski, wydarzenia w ramach projektu „Terytoria choreografii – nowe ścieżki awangardy" oraz prezentacja artystów europejskiej sieci tańca Aerowaves i twórczości młodego pokolenia „Młoda Polska".

MSTT to także szereg wydarzeń towarzyszących, wśród których znalazły się warsztaty tańca, wystawy fotografii, wydawnictwa, panele dyskusyjne oraz festiwalowe kino. Na ekranie zobaczymy „52 Portrety" — filmowe podsumowanie projektu online stworzonego przez choreografa Jonathana Burrowsa, kompozytora Matteo Fargiona oraz twórcę filmowego Huga Glendinninga.

23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca - 12-17 listopada 2019, Centrum Kultury w Lublinie
Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online.

Małgorzata Drozd
Materiał organizatora
2 listopada 2019

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...