Najgorętszy tytuł sezonu

"Pretty Woman" - reż. Jakub Szydłowski - Teatr Muzyczny w Łodzi

Bilety na "Pretty Woman" błyskawicznie znikają. – Zaczęliśmy sprzedaż biletów na „Pretty Woman" zaledwie tydzień temu, a już praktycznie cały parter na premierę zniknął. Byliśmy pewni, że to będzie przebój, ale zainteresowanie przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania i to pomimo tego trudnego czasu – mówią twórcy. Musicalowa wersja kultowego filmu we wrześniu na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi. Aktualnie sprzedaż biletów prowadzona jest wyłącznie online.

– Zaczęliśmy sprzedaż biletów na „Pretty Woman" zaledwie tydzień temu, a już praktycznie cały parter na premierę zniknął. Byliśmy pewni, że to będzie przebój, ale zainteresowanie przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania i to pomimo tego trudnego czasu – mówią twórcy. Musicalowa wersja kultowego filmu we wrześniu na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi. Aktualnie sprzedaż biletów prowadzona jest wyłącznie online.

Vivian – nieco dziwna, ale interesująca dziewczyna pracująca przy Hollywood Boulevard, marzy o lepszym życiu. Na jej drodze los stawia przystojnego, zdystansowanego do rzeczywistości i świata biznesmena – Edwarda. To spotkanie daje początek opowieści, która we wrześniu w musicalowej odsłonie zagości na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi.

Jeszcze nie wiadomo kto zagra Vivian, ani kto wcieli się w postać Edwarda, ponieważ castingi, które wyłonią wykonawców dopiero przed realizatorami. Mimo to już wiadomo, że teatralną wersję jednej z najsłynniejszych filmowych historii o miłości publiczność będzie oglądać tłumnie. Na pierwszy spektakl, na który trzeba poczekać jeszcze pół roku bilety rozchodzą się w błyskawicznym tempie.

Wybór musicalu „Pretty Woman" był pierwszą decyzją repertuarową Jakuba Szydłowskiego, nowego dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego w Łodzi. On też wyreżyseruje spektakl. Kierownictwo muzyczne powierzono Jakubowi Lubowiczowi, scenografię przygotuje Grzegorz Policiński, kostiumy – Anna Chadaj. Za choreografię odpowiada Jarosław Staniek, współpracujący z Katarzyną Zielonką. Polski tekst wyjdzie spod pióra Daniela Wyszogrodzkiego.

– W Europie musical wystawiono dotąd tylko w Hamburgu i Londynie. Łódzka publiczność poczeka tylko kilka miesięcy dłużej – podkreśla Jakub Szydłowski. Kierownictwo muzyczne nad spektaklem sprawować będzie Jakub Lubowicz, za scenografię odpowiada zaś Grzegorz Policiński a za kostiumy Anna Chadaj. Choreografię przygotowuje Jarosław Staniek przy współpracy z Katarzyną Zielonką. Polski tekst opracowuje Daniel Wyszogrodzki. Premierę zaplanowano na 26 września.

Bilety na pokazy przedpremierowe w dniach 24 i 25 września, premierę 26 września i pokaz 27 września są jeszcze dostępne. Można je kupić wyłącznie online, ponieważ Teatr Muzyczny w Łodzi i jego kasy są zamknięte do 25 marca z powodu zaleceń dotyczących profilaktyki COVID-19.

Joanna Karpińska
Teatr Muzyczny w Łodzi
17 marca 2020

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia