Najpiękniejsze kolędy świata

Koncert Merry Christmas - Opera Śląska w Bytomiu

Opera Śląska zaprasza serdecznie 23 stycznia /niedziela/ godz.18.00 na Koncert Merry Christmas - Najpiękniejsze Kolędy Świata, który odbędzie się na sali koncertowej im. Adama Didura

Opera ma przyjemność zaprosić na Koncert Kolęd Merry Christmans, podczas którego usłyszeć będzie można najpiękniejsze kolędy świata w oryginalnych opracowaniach muzycznych. Gospodarzami wieczoru w Operze Śląskiej będą znakomici soliści: Danuta Dudzińska, Sylwia Nowicka i Rafał Songan. Koncert poprowadzi Witold Pelka.

Goście zaprezentują najpiękniejsze kolędy świata do muzyki nagranej przez Carnival Orchestra wspólnie z grupą wokalna Bel Canto, Chórem Con Vigore, Chórem Mieszanym pod batutą Dawida Bera i Andrzeja Ryłko. Melomani będą mieli okazję usłyszeć zarówno tradycyjne kolędy, jak też nowoczesne pastorałki przygotowane w nowych aranżacjach. Utwory opracowane w zupełnie innych rytmach, poczynając od tych tradycyjnych, poprzez jazzowe, aż po latynoamerykańskie, wprowadzą przybyłych do Opery Śląskiej gości w świąteczny, pogodny nastrój.

W programie koncertu znajdą się m.in.: Gdy śliczna Panna, Lulajże Jezuniu, Cicha noc, Do szopy, hej pasterze, Wśród nocnej ciszy, Ach ubogi żłobie, Bóg się rodzi, Jingle Bells, We wish you a Merry Christmas, Feliz Navidad, Adeste Fidelis, Jezus Malusieńki, Dzisiaj w Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki, W żłobie leży, Gdy się Chrystus rodzi, Cantique de Noel.

Ceny biletów: normalny: 35 zł, ulgowy: 25 zł

(-)
Materiały Teatru
20 stycznia 2011

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...