Najpierw w Wałbrzychu, potem w Warszawie

"Na Boga!" - reż. Marcin Liber - Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

Zapraszamy do Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu – gramy tylko w piątek 12 września, nasz najbardziej utytułowany spektakl - „NA BOGA!” w reż. Marcina Libera. W ramach VI edycji programu TEATR POLSKA - ruszamy w objazd ze spektaklem WAŁBRZYCH UTOPIA 2. 039 w reż. Piotra Ratajczaka. 13 września zaprezentujemy UTOPIĘ w JAWORZE, a 14 września w ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH.

Pretekstem opowieści spektaklu NA BOGA! jest podglądanie przez autora ludowego zwyczaju wodzenia Judasza, wielkopiątkowej tradycji ze śląskiego Skoczowa. Świat ten w dramacie ożywa, staje się medialnym widowiskiem, areną, na której reprezentanci Drużyny Zła i Obrońców Wartości konfrontują się ze sobą. Na szczęście nie mamy do czynienia ani z talk-show, ani z telewizją śniadaniową. Bohaterowie dramatu Jarosława Murawskiego posługują się trzynastozgłoskowcem, regularnie rymują. A w inscenizacji fabuła, niczym z powieści szpiegowskiej - czy uda się skazać księdza Grzyba, jak przebiegnie proces i jakie diabelskie siły kierują reporterem?

Spotkanie trzech diabłów i snuta przez nich intryga doprowadzają do nietypowego konfliktu.
Jak blisko jest dzisiaj do wybuchu, zamachu na humanistyczną cywilizację? Co stanie się, gdy wszyscy zaczną się bać, że już nie ma Go, tego najważniejszego?

Spektakl FINALISTA 20. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej prezentowany będzie 21 września br. w Warszawie na Festiwalu „NÓWKA SZTUKA. Dramaty współczesnej Polski".

Spektakl dotychczas zdobył 8 festiwalowych nagród!
Nagrody aktorskie dla:
Mirosławy Żak za rolę Lucyfera
Włodzimierza Dyły za rolę Boga Ojca

Zadanie współ¬fi¬nan¬so¬wane ze środków bu¬dże¬to¬wych Województwa Dolnośląskiego.

12 września 2014 / piątek / godz. 18.00 / Duża Scena

Bilety do nabycia w kasie Teatru, telefonicznie pod nr. 74 66 49 695 lub mailowo biuro@teatr.walbrzych.pl

(-)
Materiał Teatru
12 września 2014

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...