Najpopularniejszy polski spektakl w Londynie!

"Single i Remiksy" - reż. Olaf Lubaszenko - Teatr Capitol, Warszawa

„Single i remiksy” - bijący rekordy popularności w całej Polsce, błyskotliwy spektakl komediowy o życiu wielkomiejskich singli, z udziałem Wojciecha Medyńskiego, Anny Muchy, Weroniki Książkiewicz i Lesława Żurka odbędzie się w sobotę 1 czerwca o godz. 16.00 i 20.00 w The Mermaid Theatre w Londynie.

Kojarzony dotąd z rolami czarnych charakterów w popularnych serialach telewizyjnych, w „Singlach i remiksach" Wojciech Medyński odsłania zupełnie nowe oblicze. Tworzy brawurowy, komediowy duet z Anną Muchą, lecz to nie jedyna męsko-damska konfiguracja spektaklu, w którym grają także Weronika Książkiewicz i Lesław Żurek. Korporacyjne rozgrywki, miłosne intrygi i hinduskie tańce zaprawione dużą dawką humoru to atuty, które sprawiają, że sztuka, wystawiana od jesieni ubiegłego roku, odnosi sukcesy na scenach w całej Polsce. W Londynie przedstawienie będzie można obejrzeć już w sobotę 1 czerwca o godz. 16.00 i 20.00 w The Mermaid Theatre.

„Single i remiksy" Marcina Szczygielskiego w reżyserii Olafa Lubaszenko to komedia demaskująca mechanizmy panujące w korporacjach, które kuszą młodych ludzi obietnicą szybkiej kariery. W ten sposób wielkomiejski singiel, który szuka niezależności i pieniędzy, niepostrzeżenie poddaje się systemowi niewolniczej pracy. Zamiast wolności i prestiżu, czeka go przede wszystkim rezygnacja z życia osobistego... Kiedy byłaś ostatnio w domu? Bo ja we wtorek – pyta jeden z bohaterów sztuki, na co pracująca z nim partnerka odpowiada: W czwartek. Ale dzwoniłam do sprzątaczki, mówi, że wszystko w porządku. Zamontowali nam już szafy w sypialni, bardzo piękne. Poprosiłam, żeby mi przysłała MMS-a. Spektakl przywołuje szereg wręcz absurdalnych, przez co komicznych, scen i dialogów, z którymi bez wątpienia można zetknąć się w prawdziwym życiu, przemykając między korporacyjnymi gabinetami.
Jedną z ról kreuje Wojciech Medyński, tworząc barwny i emocjonujący duet z Anną Muchą. „Sebastian to facet złożony z samych przeciwności: jest kreatywny zawodowo i fajtłapą prywatnie, znerwicowany i silny psychicznie jednocześnie. Szeroki wachlarz skrajnych cech charakteru powoduje wiele zabawnych sytuacji w jego życiu, a każdy widz dostrzega w Sebastianie cząstkę siebie. Dla mnie osobiście ogromnym wyzwaniem była możliwość zaprezentowania się publiczności w innym wydaniu, nie jako zły charakter" - mówi aktor.
Komediowy talent Wojciecha Medyńskiego doceniają widzowie i krytycy: „...najjaśniejszą gwiazdą spektaklu okazał się Wojtek Medyński, który ze 100% zaangażowaniem zagrał szefa reklamy i marketingu, żyjącego w bezustannym lęku przed szefową i przed swoją żoną, z którą związek musi ukrywać ze względu na politykę firmy. Jego nerwowy, cierpiący na astmę bohater najbardziej zachwycił kielecką publiczność, która kilkakrotnie przerywała spektakl brawami po niektórych jego wypowiedziach i wejściach na scenę..."- pisze Kinga Matałowska, e-vive.pl.
„Single i remiksy" to jeden z najpopularniejszych spektakli komediowych ostatnich miesięcy. Grany od jesieni 2012 roku w miastach w całej Polsce gromadzi każdorazowo komplety widowni w kilkusetosobowych salach, a bilety wielokrotnie wykupowane są już w pierwszych dniach sprzedaży. Do tej pory sztukę obejrzało blisko 25 000 widzów. W lipcu br. na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odbędzie się jubileuszowe, setne przedstawienie.

(–)
(na podstawie materiałów Teatru)
31 maja 2013
Portrety
Olaf Lubaszenko

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Proces
Pia Partum
19 stycznia 2019 roku na scenie pojaw...