Najstarszy i największy konkurs recytatorski

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w Bielsku-Białej

Trwają eliminacje 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, najstarszego i największego konkursu recytatorskiego adresowanego do młodzieży ze szkół średnich oraz osób dorosłych. Eliminacje są kilkustopniowe, począwszy od przeglądów środowiskowych po finały ogólnopolskie. Rywalizacja odbywa się w czterech turniejach: recytatorskim, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora i wywiedzione ze słowa.

Głównym organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego jest Towarzystwo Kultury Teatralnej. W województwie śląskim za przebieg OKR odpowiedzialne są Regionalne Ośrodki Kultury: w Częstochowie (w północnej części województwa) i w Bielsku-Białej (południe województwa) oraz w środkowej części - Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Finał wojewódzki organizowany jest w kolejnych latach na zmianę przez wymienione instytucje. Tegoroczny odbędzie się 11 maja br. Częstochowie.

Do finału wojewódzkiego kwalifikują się zwycięzcy eliminacji rejonowych. Najlepsi recytatorzy z południowej części województwa (miasta Bielsko-Biała, Jastrzębie-Zdrój, Tychy i Żory oraz powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński, wodzisławski i żywiecki) spotykają się na eliminacjach rejonowych w Bielsku-Białej (5-6 kwietnia), których organizatorem jest ROK w Bielsku-Białej.

Prosimy o wypełnienie kart, które są do pobrania za pośrednictwem zarówno naszej strony jak również ze strony tkt.art.pl wraz z obowiązkowymi dla wszystkich uczestników kartami z klauzulą informacyjną oraz oświadczeniami i udzieleniem zgody.

Szczegółowe informacje odnośnie programu i prezentacji konkursowych pojawiać się będą na naszej stronie w terminie zbliżonym do eliminacji.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

(-)
Materiał Teatru
28 lutego 2019

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia