Najstarszy język świata

"Pieśni neandertalskie\'" - warsztaty i pokazy powarsztatowe - Fabryka Sztuki w Łodzi

Fabryka Sztuki zaprasza na warsztat "Śpiewów neandertalskich" oraz dwa pokazy powarsztatowe "eksperyment Y- początek" oraz "Pieśni neandertalskie- narodziny języka".

W jaki sposób porozumiewali się nasi przodkowie? Wyobraźmy sobie sytuację, gdzie nie ma jeszcze znanego nam języka - suchego, abstrakcyjnego kodu, za którym skrywamy nasze najgłębsze emocje oraz przemożną potrzebę wydania z siebie pierwotnego krzyku. Dochodzimy do punktu, gdzie ciało, głos, gest, grymas, nieartykułowane dźwięki łączą się w jednym organicznym akcie, po to aby przemówić najstarszym językiem świata.

W cyklu warsztatów, zapoczątkowanych pierwotnie przez Simona Thorne\'a - wiodącego walijskiego kompozytora, będzie można czytać napisaną przez niego specjalną partyturę, która zachęca do spontanicznej i otwartej interpretacji zachowując jednak określony rytm i dramaturgię.

Celem warsztatów będzie przygotowanie (multimedialnego) pokazu w którym możnaby odtworzyć zaginione pejzaże dźwiękowe naszych przodków zaklęte w naściennych malowidłach z multimedialnych projekcji.

"Pieśni neandertalskie - narodziny języka"

miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3

daty, godziny: 13.12.2010, godz. 18:00- 20:00

14.12.2010, godz. 18:00- 20:00

16.12.2010, godz. 10:00- 14:00 oraz 16:00-18:00

16.12.2010, godz. 19:00- pokaz powarsztatowy

Informacje i zapisy: pola.amber@fabrykasztuki.org lub tel.: 42 646 88 65

Wstęp wolny.

***

Niezupełnie nowy projekt, który powstał z dramatycznej potrzeby wydłużenia chromosomu Y i udowodnienia niesłabnącej wagi C19H28O2 w przyrodzie.

W tym wypadku, męska solidarność posłużyć ma jako swoisty generator dźwiękowej przyjemności.

Najlepsze geny polifonii z Korsyki, Gruzji, Rosji, Grecji, Sardyni, Afryki, wszczepiło sobie 10 śmiałków, gotowych poddać się muzyczmemu eksperymentowi. Używając jedynie strun głosowych i uroku osobistego spróbują oni dowieść że chromosom ma się całkiem nieźle.

W czasie eksperymentu powstanie nietypowe muzyczne pole magnetyczne, wpływające tylko dodatnio zarówno na X jak i Y.

*eksperyment Y- początek

miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

data: 15.12.2010

godzina: 18:00

Wstęp wolny.

Wyjątkowo w środę Fabryka Sztuki zaprasza na spotkanie w ramach "Wtorków w Fabryce Sztuki".

Warsztaty zrealizowano z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu "RUCH/DŹWIĘK/SŁOWO- Wtorki w Fabryce- spotkania ze sztuką".

(-)
Materiał nadesłany
8 grudnia 2010

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia