Najświeższe informacje z Teatru

Otwarcie nowego sezonu 2018/2019

Start → piątek, 14 września 2018, godz. 19:30
Miejsce → Teatr w Krakowie im. Juliusza Słowackiego, Duża Scena
Bezpłatne wejściówki → do odebrania w kasie teatru

Zapraszamy na uroczyste otwarcie sezonu teatralnego 2018/2019 w Teatrze im. J. Słowackiego. Sezonu dla nas wyjątkowego, podczas którego nasz teatr obchodzić będzie swoje 125 urodziny. Dlatego z dumą chcemy ogłosić, że podczas spotkania nastąpi uroczysta inauguracja dziesięciozłotowej monety wybitej specjalnie z tej okazji przez Narodowy Bank Polski. Chcemy również podzielić się z Państwem naszymi planami artystycznymi na nowy sezon; zaprezentować tytuły premier, reżyserów, tematy, którymi zajmować będziemy się w najbliższych miesiącach.

Najświeższe informacje z Teatru

Teatr im. Juliusza Słowackiego ma swoją monetę! Teatr im. Juliusza Słowackiego ma swoją monetę!

6 września 2018 roku Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu srebrną monetę o nominale 10 zł w związku z 125-leciem działalności Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Feliks Szajnert doceniony za rolę w "Zemście" Anny Augustynowicz Feliks Szajnert doceniony za rolę w "Zemście" Anny Augustynowicz

W cyklicznym "subiektywnym spisie aktorów" Jacka Sieradzkiego dla e-teatr.pl Feliks Szajnert doceniony został za rolę Papkina w "Zemście" Anny Augustynowicz.

We wrześniu gramy spektakle:

Czarne papugi
Reżyseria: Michał Borczuch
W Czarnych papugach Alejandro Moreno Jashésa oczy głównego bohatera w momencie ekstazy lub ataku serca odmawiają posłuszeństwa i odwróciwszy się od świata rozpoczynają podróż w głąb ludzkiego ciała. Ale w ciele człowieka nie ma żadnego wewnętrznego światła, panuje ciemność, która dla dwóch gałek ocznych, wbrew logice patrzenia, staje się źródłem kolejnych ekstaz.

Bolesław Śmiały
Reżyseria: Paweł Świątek
Opublikowany w 1903 roku dramat Stanisława Wyspiańskiego przedstawia polityczny, ale i mocno personalny konflikt między przedstawicielami różnej władzy. Spektakl Bolesław Śmiały to próba oglądu tego, co się dzieje z władzą, która czuje się zbyt pewnie mając przekonanie o własnej sile.

Bóg, ja i pieniądze
Reżyseria i scenografia: Maciej Wojtyszko
Bóg, ja i pieniądze to trochę wesoła, trochę smutna opowieść o wielkiej miłości. Miłości, która ogarnia nas czasem zupełnie niespodziewanie... Bohaterkę, Marię, spotykamy podczas robienia codziennych zakupów. Ta banalna z pozoru sytuacja okazuje się początkiem fascynujących i poruszających zwierzeń dojrzałej kobiety, która jest równocześnie naiwna i mądra, zagubiona i bohaterska, zwykła i niezwykła.

Polecamy

- Nocne zwiedzanie naszego Teatru

- Ta wizyta /projekt/spektakl z pewnością przebije popularnością amerykański serial LOST, o rozbitkach na tajemniczej wyspie.To nocne doświadczanie teatru, historii i duchów, które zamieszkują jego mury. Pełna napięcia i nagłych zwrotów akcji wędrówka jest jedyną w swoim rodzaju możliwością zobaczenia pomieszczeń i zakamarków, które na co dzień strzeżone są przed okiem widza.

Wybierz się na film

Piłkarski poker - jeden z najlepszych polskich filmów o sporcie w historii.
Termin → 28.09.2018
Miejsce → Kino MOS
Godzina → 19:00
Bilet → 12 zł

Wybierz się na film

Przywrócone arcydzieła to wybrane przez znanego krytyka filmowego - Łukasza Maciejewskiego wybitne tytuły polskiego kina, które niesłusznie odeszły w zapomnienie. Każdej projekcji towarzyszy wstęp oraz spotkanie z twórcami.

Nasze sceny:
Teatr im. Juliusza Słowackiego
- Duża Scena
- Scena Miniatura
- MOS Małopolski Ogród Sztuki
Kino MOS
Dom Rzemiosł Teatralnych
Sala prób i warsztatów

(-)
Materiał Teatru
13 września 2018

Książka tygodnia

Teatr bliskiego kontaktu
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Katarzyna Kalinowska, Katarzyna Kułakowska, Emilia Zimnica-Kuzioła, Ewelina Wejbert-Wąsiewicz

Trailer tygodnia