Największe przeboje ze świata operetki zabrzmią na żywo

"Muzyczna aleja gwiazd"

"Muzyczna aleja gwiazd" to multimedialny spektakl, który rozpocznie się 6 grudnia o godz. 19 w krakowskim Teatrze im. Słowackiego. Gwiazdą będzie pierwsza dama polskiej operetki - Grażyna Brodzińska.

Po tytułem "Muzyczna aleja gwiazd" kryje się wyjątkowe widowisko, w którym wystąpią gwiazdy świata muzyki, śpiewu i tańca, a wieczór wypełnią dźwięki największych przebojów muzyki filmowej, musicalowej i operetkowej.

Podczas koncertu będzie można posłuchać m.in. takich piosenek, jak "Besame Mucho", "La Vie en Rose", "Moon River", "My Way", "Can't Help Falling In Love" oraz muzycznych tematów z "Ojca Chrzestnego", "Gladiatora", "Upiora w operze", dynamicznego "Libertango" oraz przepięknego walca z filmu "Noce i dnie". Największą gwiazdą show będzie Grażyna Brodzińska.

Ta urodzona w Krakowie śpiewaczka wykonuje z wielkim powodzeniem repertuar operetkowy, operowy, musicalowy i estradowy. Współpracuje z wieloma krajowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Dokonała licznych nagrań telewizyjnych i radiowych.

W Kammeroper w Wiedniu śpiewała partię Eurydyki w operetce Offenbacha "Orfeusz w piekle" oraz partię Zerliny w operze Mozarta "Don Giovanni". W Teatrze Wielkim w Warszawie można było z kolei usłyszeć jej partię Adeli w "Zemście nietoperza" Straussa i partię Kasi w operze Kamieńskiego "Nędza uszczęśliwiona".

Występowała przed publicznością Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Austrii, Anglii, Włoch, Belgii, Izraela, Holandii oraz Australii. Najbardziej jednak zapamiętała sylwestra w krakowskiej filharmonii.

Partnerami Grażyny Brodzińskiej będą podczas koncertu Marcin Jajkiewicz, Bogdan Kierejsza, Wiesław Prządka, Anna Głogowska i Rafał Maserak. Towarzyszyć im będzie Krakowska Młoda Filharmonia.

Bilety na spektakl są w cenach od 150 zł do 300 zł. Można je kupować w kasie Teatru im. J. Słowackiego (tel. 12 424 45 28), Filmotechnice Kraków (tel. 12 422 89 45) i Centrum Informacji Turystycznej (tel. 12 421 77 87). Zamówienia na bilety można składać też bezpośrednio pod numerami: 660 502 113 i 604 619 083 (poniedziałek - piątek od godz. 9 do 17). Są również dostępne w internecie pod adresami: www.ebilet.pl, www.eventim.pl.

(GZL)
Dziennik Polski
1 grudnia 2015

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...