Napisz sztukę dla dzieci lub młodzieży

26. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu ogłasza ten otwarty Konkurs po raz 26. Uczestniczyło w nim wielokrotnie i debiutowało wielu znakomitych autorów, którzy od ponad 25 lat w istotny sposób odmieniają repertuar teatrów lalkowych, dramatycznych, Teatru TV i amatorskich, m.in. Liliana Bardijewska, Krystyna Chołoniewska, Izabela Degórska, Marta Guśniowska, Robert Jarosz, Monika Milewska, Anna Onichimowska, Malina Prześluga, Piotr Rowicki, Stach Szulist, ale i Joanna Kulmowa, Andrzej Maleszka, Jerzy Niemczuk, Michał Walczak, Maciej Wojtyszko.

Do pracy w jury Konkursu zapraszani są znakomici twórcy i znawcy teatru. W pierwszych latach byli to przede wszystkim: Jan Skotnicki (wielokrotny przewodniczący), Ernest Bryll, Zbigniew Dzięgiel, Bogusław Kierc, Milan Kwiatkowski, Maciej Prus, Piotr Tomaszuk, Maciej Wojtyszko. Sztuki ostatniego konkursu oceniali: Tadeusz Pajdała (przewodniczący i juror ponad 20 edycji), Paweł Aigner, Piotr Cieplak, Wojciech Faruga, Zbigniew Rudziński (sekretarz jury od 1986 r.)

Kilka utworów, w tym nagrodzone i wyróżnione, zostanie opublikowanych w 39. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży . Będą one także w różny sposób promowane, m.in. poprzez opis w Internetowym Katalogu www.nowesztuki.pl czy prezentację na Scenie Czytanej. Laureaci Konkursu oraz wybrani twórcy zostaną tradycyjnie zaproszeni na warsztaty dramatopisarskie, które odbędą się we wrześniu 2015 roku w Obrzycku.

Zachęcamy do nadsyłania prac!

Regulamin konkursu na stronie: www.nowesztuki.pl

Termin nadsyłania tekstów: do 7 kwietnia 2015

Rozstrzygnięcie konkursu: do 11 maja 2015

(-)
Materiał organizatora
15 stycznia 2015

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...