Napój o mocy łączenia kochanków

"Napój miłosny" - reż. Jitka Stokalska - Opera na Zamku w Szczecinie

11 i 12 kwietnia 2014 Warszawska Opera Kameralna zaprasza na wznowienie opery komicznej " Napój miłosny" Gaetana Donizettiego.

11, 12 kwietnia 2014 o godzinie 19.00 w Warszawskiej Operze Kameralnej odbędzie się wznowienie spektaklu Geatana Dionizettiego pt. "L'elisir d'amore" w inscenizacji i reżyserii Jitki Stokalskiej, pod batutą Rubena Silvy. Spektakl zostanie powtórzony 23 i 24 maja 2014, także o godzinie 19.00.

Gaetano Donizetti - kompozytor uznany przez Rossiniego za najwybitniejszego spośród współczesnych mu kompozytorów operowych. Jest to pierwsze dzieło autora ponad 70 oper - w tym tak znanych, jak "Łucja z Lammermooru", "Faworyta" czy "Don Pasquale" - które zdobyło europejską sławę.

Operę "Napój miłosny" napisał mistrz belcanta Gaetano Donizetti w najświetniejszym okresie swojej twórczości. W libretcie Felice Romaniego wykorzystany został znany od średniowiecza motyw napoju o mocy łączenia kochanków ("Tristan i Izolda"), który przez Donizettiego przeniesiony został do włoskiej scenerii. "Napój miłosny" to nie tylko kwintesencja pięknego śpiewu, lecz również opera ze znakomicie napisaną partią orkiestrową. Jest to dzieło dla znakomitych śpiewaków i takiejż orkiestry, którzy występują w pięknej baśniowej inscenizacji.

Bilety w cenie 40 - 110 zł. Rezerwacja i sprzedaż biletów: Kasa Teatru Warszawskiej Opery Kameralnej al. Solidarności 76b, tel. (22) 831 22 40

(-)
Materiał Opery
9 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia