"Nędznicy" w Teatrze Roma

nowy musical teatru Roma

"Les Miserables" to nowy musical teatru Roma. W tym roku upływa 25 lat od premiery tego znakomitego musicalu na West Endzie, a w styczniu tego roku w Londynie odbyło się dziesięciotysięczne przedstawienie

Twórcy i artyści mają nadzieję, że taki sam sukces czeka spektakl, który będzie wystawiany w teatrze Roma. Oparty został na ponadczasowej powieści Wiktora Hugo "Nędznicy", ze wspaniałą muzyką Claude\'a-Michela Schonberga (twórcy m.in. "Miss Saigon) w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego.

W głównej roli Jeana Valjeana wystąpi Janusz Kruciński ("Jekyll & Hyde", "Jesus Christ Superstar"), jego antagonistę, inspektora Javerta zagra Łukasz Dziedzic ("Taniec wampirów", "Francesco", "Skrzypek na dachu"), a w roli Fantyny zobaczymy Edytę Krzemień ("Upiór w operze").

Marcin Mroziński - polski reprezentant na Eurowizję 2010 - zagra Mariusa, w obiekt jego miłości, Cosette, wcieli się Paulina Janczak. Oboje występowali w Teatrze Muzycznym "Roma" w pierwszej obsadzie "Upiora w operze". Jako charyzmatyczny przywódca zbuntowanych studentów, Enjolras, powraca na deski Romy Łukasz Zagrobelny ("Koty", Taniec wampirów", "Akademia Pana Kleksa").

W straszne małżeństwo Thenardierów wcielą się Anna Dzionek i Tomasz Steciuk ("Miss Saigon", "Koty", "Akademia Pana Kleksa"). W roli Eponine zobaczymy Ewę Lachowicz.

Do zobaczenia już nie spadającego żyrandola, jak w "Upiorze w operze", lecz barykady w II akcie zaprasza teatr Roma w nowym sezonie 2010/2011.

Premiera 26 września 2010 roku o godzinie 17.

Agnieszka Mrozińska
Polska Metropolia Warszawska
8 września 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia