Nędznicy zawładną Romą

premiera "Les Miserables"

Teatrze Muzycznym Roma pod okiem Wojciecha Kępczyńskiego trwają ostatnie przygotowania do wystawienia "Les Miserables", czyli "Nędzników"

Spektakularne wystawienie najsłynniejszego musicalu na świecie, stworzonego na kanwie książki Victora Hugo, na Nowogrodzkiej 49 możecie oglądać już od soboty, 25.09.

Muzykę do napisał Claude-Michel Schónberg, a libretto - Alain Boublil. Premiera światowa miała miejsce w 1980 r. w Paryżu. Przedstawienie było wystawiane w 38 krajach.

Po 19 latach na galerach Jean Valjean przekonuje się, że ludzie traktują go jak wyrzutka. Choć jedyną jego zbrodnią była niegdyś kradzież chleba!
Jedynie biskup Digne traktuje oswobodzonego więźnia po ludzku. Dzięki jego dobroci, Jean zmienia nazwisko na Madeleine, zostaje właścicielem fabryki, a potem - burmistrzem miasteczka. Całe życie postanawia poświęcić obronie biednych i uciskanych. Na przeszkodzie staje jednak jego odwieczny wróg, oficer policji, a niegdyś nadzorca więzienny - Javert.

W obsadzie znaleźli się m.in.: Janusz Krucinski, Edyta Krzemień, Paulina Janczak i Łukasz Zagrobelny. Start: godz. 19. Bilety na premieręy są wyprzedane, na kolejne przedstawienia dostępne są w cenie 33-160 zł.

aw
Super Express
25 września 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia