Nie będzie żadnej nagrody

HartOFFanie Teatrem – wieczór 76.: „DEXTRAL"

Podczas castingu do eksperymentu pod nazwą DEXTRAL zostały wybrane 4 osoby o kompletnie różnych osobowościach, które nigdy wcześniej się nie spotkały. Dojrzała kobieta pracująca w korporacji (której nazwy na razie nie możemy zdradzić); skromna nauczycielka; rozedrgana (jak o sobie mówi) aktorka oraz student tańca.

Nie wiedzą, jakie otrzymają zadania i czym będą musieli się wykazać przed zniecierpliwioną publicznością. Wszystko to objęte jest ścisłą tajemnicą. Jednakże niczym gladiatorzy są zdecydowani na wszystko. Pochodzą z różnych środowisk, są w różnym wieku i każdy z nich ma inny kolor włosów... Czy są odważni? Może zdesperowani? A może pozbawieni instynktu samozachowawczego? W tej grze nie będzie żadnej nagrody ani zwycięzców. Dlaczego więc zdecydowali się obnażyć przed nami swoje ego?

DEXTRAL/PRAWOSKRETNOŚĆ - cecha obserwowana w przyrodzie (np. większość muszli ślimaków cechuje się prawoskrętnością, lewoskrętne są rzadziej spotykane; wszystkie spotykane na Ziemi organizmy żywe zawierają DNA w postaci podwójnej helisy zwiniętej w prawą stronę).
W technice jeden z dwóch możliwych, najczęściej spotykany, kierunek gwintów (gwint prawy, zwykły), a także powszechnie przyjęty kierunek ruchu wskazówek zegara.
Prawoskrętnością cechują się także wiatry wiejące na półkuli północnej wokół wyżów barycznych (tzw. antycyklony); cyklony wokół niżów na północnej półkuli wieją natomiast w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara (na półkuli południowej wiatry wieją odwrotnie). Wszystkie te zjawiska związane są z obrotami globu ziemskiego i efektem Coriolisa.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z zespołem.

(-)
Materiał organizatora
19 stycznia 2016

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...